Powrót

Przemieszczenie ramienia odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za przemieszczenie ramienia

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za przemieszczenie ramienia?

Przemieszczenie ramienia to potoczna nazwa dla zwichnięcia stawu barkowego. Jest to bardzo ważny staw, ponieważ dzięki niemu mamy możliwość poruszania całą kończyną górną. Stanowi on połączenie między kością ramienną a łopatką. Jego szczególną cechą jest to, że posiada największy zakres ruchów ze wszystkich stawów. Niestety, wpływa to negatywnie na wytrzymałość stawu barkowego i jest on z tego względu bardziej narażony na wszelkie urazy.
Do przemieszczenia ramienia dochodzi najczęściej podczas uprawiania różnego rodzaju dyscyplin sportowych, w których jest się narażonym na stałe przeciążanie stawu barkowego lub upadki na wyprostowaną rękę. Są to na przykład sporty takie jak siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, tenis czy narciarstwo.

Na przemieszczenie ramienia mogą wskazywać pewne charakterystyczne objawy, do których należy brak możliwości wykonywania ruchów ręką, silny ból, widoczna gołym okiem dysproporcja w obrębie ramienia lub uniesiony obojczyk. Te objawy powinny skłonić do natychmiastowego zgłoszenia się do lekarza. Nie należy zwlekać, ponieważ może to prowadzić do późniejszych komplikacji lub powikłań.

Nastawienie przemieszczonego ramienia wymaga zwykle interwencji chirurga. Cały zabieg odbywa się w znieczuleniu, a rekonwalescencja po nim potrwa co najmniej kilka miesięcy.

Jeśli to Ciebie spotkało przemieszczenie ramienia, musisz pamiętać, że możesz ubiegać się odszkodowanie. Pozwoli ono chociaż częściowo zrekompensować ból i czas poświęcony leczeniu urazu. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyegzekwowaniu odpowiedniej kwoty odszkodowania, skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Z chęcią pomożemy w uzyskaniu odszkodowania za przemieszczenie ramienia.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!