Powrót

Przemieszczenie łokcia odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za przemieszczenie łokcia

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za przemieszczenie łokcia?

Do przemieszczenia łokcia dochodzi najczęściej podczas upadku na zgiętą kończynę. Uraz ten dotyczy najczęściej sportowców, którzy narażeni są na częste przewracanie się. Często spotykany jest także wśród osób starszych, których kości nie są już tak mocne. U osób starszych uraz taki może nastąpić nawet podczas pozornie błahego wypadku, takiego jak na przykład upadek z łóżka.

Przemieszczenie łokcia, zwane inaczej zwichnięciem, powstaje, gdy utracony zostanie kontakt pomiędzy powierzchniami stawowymi kości tworzących staw łokciowy. Podczas tego urazu zerwane mogą zostać także więzadła stabilizujące staw. W cięższych przypadkach może też dojść do uszkodzenia nerwów oraz naczyń.

Podczas podejrzenia przemieszczenia łokcia należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Wykona on prześwietlenie oraz pokieruje dalszym leczeniem. Zwykle wystarczy nastawienie stawu w sposób tradycyjny, jednak w przypadkach zniszczenia okolicznych struktur lub zerwania więzadeł może okazać się, że niezbędny jest zabieg chirurgiczny. Po zwichnięciu łokcia konieczna może okazać się rehabilitacja, która przywróci prawidłową ruchomość stawu.

Przemieszczenie łokcia jest urazem bardzo uciążliwym, który przynosi duży dyskomfort. Czas gojenia nie jest zwykle aż tak długi, jednak trzeba przygotować się na to, że przez kilka tygodni podczas wykonywania pewnych ruchów może występować ból.

W wypadku zwichnięcia łokcia można złożyć wniosek o odszkodowanie. Jego ostateczna kwota nie jest jednoznaczna i wpływa na nią wiele czynników. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyegzekwowaniu adekwatnej do urazu sumy odszkodowania, skontaktuj się z nami. Ubi ius to kancelaria prawna, która zatrudnia jedynie wykwalifikowanych prawników z doświadczeniem. Z pewnością pomożemy w uzyskaniu odszkodowania za przemieszczenie łokcia.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!