Powrót

Przemieszczenie biodra odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za przemieszczenie biodra

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za przemieszczenie biodra?

Staw biodrowy jest bardzo dużym i silnym stawem, dlatego urazy w jego obrębie zdarzają się dosyć rzadko. Podczas poważniejszych wypadków komunikacyjnych lub upadkach z dużej wysokości zdarza się jednak, że dojdzie do przemieszczenia biodra, czyli inaczej jego zwichnięcia.
Zwichnięcie biodra polega na wypadnięciu głowy kości udowej z panewki utworzonej przez kości miednicy. Jest to stan objawiający się brakiem możliwości wykonywania ruchów w kończynie dolnej i narastającym obrzękiem. Innymi objawami, które mogą się pojawić, są też utrata czucia lub niedokrwienie kończyny.

Przemieszczenie biodra może być niebezpieczne, ponieważ istnieje ryzyko uszkodzenia okolicznych naczyń i nerwów. W wypadku zwichnięcia należy jak najszybciej wezwać profesjonalną pomoc medyczną. Leczenie przemieszczenia polega na jak najszybszym wprowadzeniu głowy stawu biodrowego do jego panewki. Zwykle nastawienie stawu biodrowego odbywa się metodą tradycyjną w znieczuleniu ogólnym. Rzadko niezbędny jest zabieg chirurgiczny. Po zabiegu noga musi zostać unieruchomiona na wyciągu na okres około 2-3 tygodni. Niezbędna jest także rehabilitacja, która może zająć następne dwa, trzy miesiące.

W przypadku przemieszczenia biodra pacjent może starać się o odszkodowanie za ten uraz. Niezbędne będzie do tego specjalne orzeczenie wystawione przez lekarza. Kwota odszkodowania nie jest jednoznaczna i ma na nią wpływ wiele czynników. Jeśli potrzebujesz pomocy w uzyskaniu odpowiedniego odszkodowania skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Przyjrzymy się Twojemu przypadkowi i udzielimy profesjonalnej pomocy w jego rozwiązaniu.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!