Powrót

Prowizja od wcześniejszej spłaty kredytu


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie prawa bankowego. Oferujemy stałą współpracę oraz kontrolę nad przebiegiem całego procesu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Oferujemy pomoc w sprawach o zwrot prowizji od wcześniejszej spłaty kredytu

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

Czym jest zwrot prowizji od wcześniejszej spłaty kredytu i dla czego warto skorzystać z naszej kancelarii?

Podpisując umowę kredytową z bankiem musisz pamiętać o prowizji od kredytu! Jest to opłata jednorazowa, którą bank pobiera po podpisaniu umowy kredytowej. O jej wysokości decyduje konkretny bank, aczkolwiek nie może ona przekraczać limitu nakładanego na bank przez ustawę antylichwiarską. Opłata mimo, że jest pobierana tylko raz, znacznie może wpłynąć na całkowity koszt kredytu, po który zgłasza się klient.

Oznacza to, że prowizja ta może mocno obciążyć jego budżet. Kiedy Klient dokonuje wpłaty? Dzieje się to albo przed otrzymaniem wpłaty na kredytu na konto, a po podpisaniu umowy lub kwota ta może zostać rozłożona na raty. Z tą drugą możliwością jednak wiążą się odsetki, które nalicza dodatkowo bank. Aż 97% klientów nie ma świadomości, iż mogą ubiegać się o zwrot prowizji. Bank będąc tego świadomym, wykorzystuje ten fakt i sam z siebie nie dokonuje zwrotu prowizji. Artykuł 49 ustawy o kredycie konsumenckim z dnia 11 maja 2019 mówi, iż każdy kto bierze w banku kredyt ma prawo ubiegać się o zwrot jednorazowej opłaty bankowej z tego tytułu.

„W przypadku spłaty całości kredytu przed terminem określonym w umowie, całkowity koszt kredytu ulega obniżeniu o te koszty, które dotyczą okresu, o który skrócono czas obowiązywania umowy, chociażby konsument poniósł je przed tą spłatą”. Chcesz uzyskać zwrot prowizji bankowej? Musisz spełnić podstawowy warunek: spłacić kredyt ze wcześniejszą datą. Wywiązując się wcześniej z umowy, możesz znacząco obniżyć koszty zobowiązania. Bank sam z siebie nie dokona zwrotu prowizji od pożyczki, jeśli sam o to nie zawalczysz! Nie wiesz jak to zrobić? Zgłoś się do Kancelarii odszkodowawczej Ubi Ius! Pomożemy Ci odzyskać należność nawet w przeciągu kilku dni! Zapraszamy do kontaktu!

Zobacz opinie o naszej kancelarii prawnej

opinie-o-ubiius

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!