Powrót

Pozwy frankowe kancelaria UBI IUS Lublin


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą. Oferujemy stałą współpracę oraz kontrolę nad przebiegiem całego procesu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Oferujemy pomoc przy pozwach frankowych

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

Pozwy frankowe, co warto wiedzieć?

Wiele osób zaciągnęło w bankach kredyty frankowe, a z przykrymi skutkami tej decyzji borykają się do dziś. Kredyt frankowy to jeden z rodzajów kredytu hipotecznego. Jest to dość specyficzny rodzaj kredytu, ponieważ nie jest to typowy kredyt walutowy, który spłacany jest w walucie obcej. Jest to natomiast kredyt, który kredytobiorca spłaca w złotówkach, a wartość długu jest określona w walucie obcej. Inna nazwa takiego typu kredytu jest kredyt waloryzowany.

Problemem z kredytami frankowymi jest to, że nie są one do końca przejrzyste dla klienta. W teorii powinno wystarczyć sprawdzenie średniego kursu waluty obcej oraz kwoty zadłużenia, oraz przeliczyć daną sumę na złotówki. W praktyce jednak banki nie stosują średniego kursu waluty, lecz kurs kupna-sprzedaży, który jest ustalany przez bank. Co więcej, banki same ustalają także spread walutowy w taki sposób, aby stale podnosić swoje zyski.
Ze względu na takie praktyki banku, zdarza się, że ustalone w umowie warunki kredytu są niezgodne z prawem. Z tego powodu coraz więcej osób występuje do sądu przeciwko danemu bankowi. Aby wygrać sprawę z bankiem, konieczne jest przedstawienie odpowiednich argumentów, które pozwolą ustalić, czy umowa była zgodna z prawem.

Pozwy frankowe są bardzo skomplikowane, zawiłe i wymagają znajomości kruczków prawnych. Z tego powodu, jeśli chcemy wystąpić z pozwem frankowym, najlepiej będzie skorzystać z pomocy wykwalifikowanych prawników. Radcy prawni zajmujący się pozwami frankowymi na co dzień znają dokładnie praktyki banków i wiedzą, jak pomóc swoim klientom. Dzięki pomocy profesjonalnych adwokatów możesz zyskać bardzo wiele, dlatego warto skorzystać z ich pomocy. W kancelarii prawnej Ubi ius w Lublinie profesjonalnie zajmujemy się pomocą w pozwach frankowych. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu znacznie zwiększysz swoje szanse na pozytywne rozpatrzenie sprawy.

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!