Powrót

Potrącenie psa odszkodowanie


Zdajemy sobie sprawę, że towarzystwa ubezpieczeniowe często zaniżają wysokość należnych poszkodowanym świadczeń, dlatego nasza firma zajmuje się kompleksową pomocą w odzyskiwaniu odszkodowań komunikacyjnych.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Oferujemy pomoc w uzyskaniu odszkodowania za potrącenie psa

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

Potrącenie psa, jak uzyskać odszkodowanie?

Świadomość właścicieli na temat bezpieczeństwa ich czworonogów wciąż rośnie. Wciąż jednak, szczególnie na wsiach zdarza się, że właściciele puszczają swoje psy luźno i nie pilnują ich należycie. Są wtedy one zagrożeniem nie tylko dla ludzi, lecz również dla przejeżdżających samochodów.

Pies może niespodziewanie wtargnąć na jezdnie, co często jest przyczyną wypadków. W takiej sytuacji rzadko kiedy kierowca ma czas na odpowiednią reakcję, przez co dochodzi do potrącenia zwierzęcia. W ten sposób przez brak odpowiedzialności właściciela czworonoga może dojść do jego śmierci i uszkodzenia przejeżdżającego auta.

W takim wypadku poszkodowany kierowca może postarać się o odpowiednie odszkodowanie. Ważne jest jednak, aby zadzwonić po policję, która sporządzi odpowiedni protokół i wezwie służby, które pomogą potrąconemu psu lub usuną jego szczątki z ulicy. Notatka policyjna ma w tej sprawie kluczowe znaczenie, ponieważ jest dowodem na to, że uszkodzenia auta powstały w wyniku potrącenia psa.

Odszkodowanie za potrącenie psa powinno być uzyskane od jego właściciela, ponieważ to właśnie właściciel czworonoga jest za niego odpowiedzialny. Innym sposobem na uzyskanie odszkodowania jest polisa autocasco poszkodowanego.

Jeśli borykasz się z problemami z uzyskaniem odszkodowania za potrącenie psa, skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Pomożemy uzyskać odszkodowanie za potrącenie psa, które będzie miało należytą wysokość, aby pokryć poniesione przez kierowcę szkody. Zapraszamy do skorzystania z naszych profesjonalnych usług prawnych w Lublinie.
 

Potrącenie psa

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!