Powrót

Potrącenie pieszego na pasach odszkodowanie


Zdajemy sobie sprawę, że towarzystwa ubezpieczeniowe często zaniżają wysokość należnych poszkodowanym świadczeń, dlatego nasza firma zajmuje się kompleksową pomocą w odzyskiwaniu odszkodowań komunikacyjnych.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Oferujemy pomoc w uzyskaniu odszkodowania za potrącenie pieszego na pasach

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

Jak uzyskać odszkodowanie dla potrąconego pieszego na pasach?

Praktycznie każdy z nas znajduje się w grupie ryzyka, jeżeli chodzi o potrącenie na pasach.Trzeba jasno stwierdzić, że większość osób nie traktuje tego zagrożenia poważnie. Zwykle uważamy, że za każdym razem, gdy przekraczamy jezdnię,zachowujemy odpowiednią ostrożność, nie może więc nic nam się stać. Nie bierzemy jednak pod uwagę warunków pogodowych ( silny deszcz, mgła ) oraz nieprzewidywalnego zachowania kierowcy auta. Może on akurat w tym momencie, gdy jesteśmy na pasach, spoglądać na ekran telefonu lub też z innych powodów nie zachować należytej koncentracji.Skutki wypadku mogą być naprawdę poważne. Złamania lub urazy kręgosłupa to groźba długiego pobytu w szpitalu, czasem po wyjściu z niego konieczne jest korzystanie już praktycznie do końca życia z wózka inwalidzkiego. W najgorszym wypadku grozi nam śmierć na miejscu lub też w trakcie trwania próby uratowania naszego życia przez lekarzy w szpitalu.

W przypadku, gdy potrącenie miało miejsce na pasach, osoba poszkodowana ma prawo do ubiegania się o odszkodowanie, które wypłacone zostanie z polisy OC sprawcy zdarzenia. Ubezpieczenie to ma bowiem za zadanie pokryć nie tylko wydatki związane z naprawą szkód materialnych ( uszkodzenie auta ) ale również pokryć koszty leczenia osoby poszkodowanej w wypadku lub zapewnić jej bliskim możliwość otrzymania odszkodowania, jeśli zmarła ona na miejscu lub po przewiezieniu do szpitala. O tym, czy świadczenie zostanie wypłacone a jeśli tak, to w jakiej wysokości, decydują sąd oraz ubezpieczyciel. Branych jest tutaj pod uwagę wiele czynników.

Jeżeli zostałeś potrącony na pasach lub też chcesz pomóc bliskiej Ci osobie, która doznała wypadku na przejściu dla pieszych, zadzwoń lub napisz do naszej kancelarii prawnej Ubi Ius. Prawnicy, którzy z nami współpracują mają duże doświadczenie w prowadzeniu tego typu spraw i mogą pochwalić się wieloma udokumentowanymi sukcesami. Pomożemy Ci przebrnąć przez gąszcz niezbyt czytelnych dla przeciętnej osoby przepisów prawa. W razie takiej potrzeby służymy pomocą przy składaniu odwołania od niekorzystnej dla Ciebie decyzji.

Zaniżone odszkodowanie powypadkowe z OC sprawcy – pomagamy uzyskać większe

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!