Powrót

Potrącenie odszkodowanie


Zdajemy sobie sprawę, że towarzystwa ubezpieczeniowe często zaniżają wysokość należnych poszkodowanym świadczeń, dlatego nasza firma zajmuje się kompleksową pomocą w odzyskiwaniu odszkodowań komunikacyjnych.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Jak uzyskać odszkodowanie za potrącenie

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można ubiegać się o odszkodowanie za potrącenie?

Potrącenia pieszych to niestety dość częste wypadki, które mogą przydarzyć się na drodze. Są one niezwykle niebezpieczne dla pieszego, ponieważ grożą niezwykle poważnym urazem, a nawet śmiercią. Do potrącenia może dojść zarówno przez nieuwagę lub brawurową jazdę kierowcy, jak i przez nieodpowiedzialne zachowanie pieszego np. wtargnięcie na jezdnię lub poruszanie się drogą po zmroku bez odblasków, lub oświetlenia.

W wyniku wypadku pieszy może doznać urazów, takich jak złamania kończyn, urazy kręgosłupa lub głowy. Jeśli pieszy nie miał zbyt wiele szczęścia, może on nawet zostać sparaliżowany lub doznać trwałych i nieodwracalnych uszkodzeń ciała. Jeśli doszło do potrącenia, pieszemu przysługuje odszkodowanie z polisy OC sprawcy.

Odszkodowanie powinno pokrywać koszty leczenia, rehabilitacji oraz dojazdów do placówek medycznych. Pieszy może także ubiegać się o zadośćuczynienie za poniesione cierpienie oraz ból, oraz rekompensatę za czas, w którym jest on niezdolny do wykonywania pracy i zarabiania na siebie. Często pieszy po wypadku zmaga się z ogromnym bólem oraz traumą, dlatego nie myśli o odszkodowaniu. Po otrzymaniu decyzji od firmy ubezpieczeniowej często piesi nie kwestionują jej, lecz przyjmują zaproponowaną kwotę, mimo że jest ona znacznie zaniżona. Nie warto rezygnować w takich sytuacjach ze swoich praw.

Ogromną pomocą może okazać się skorzystanie z usług kancelarii prawnej. Prawnicy odciążą osobę poszkodowaną, dzięki czemu nie będzie musiała dokładać sobie dodatkowych zmartwień w postaci formalności związanych z odszkodowaniem. Jeśli więc potrzebujesz pomocy w uzyskaniu godnej kwoty odszkodowania za potrącenie, skontaktuj się z kancelarią prawną Ubi ius. Z chęcią pomożemy wyegzekwować odszkodowanie za potrącenie.

 

 

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!