Powrót

Pomoc frankowiczom kancelaria UBI IUS Lublin


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą. Oferujemy stałą współpracę oraz kontrolę nad przebiegiem całego procesu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Oferujemy pomoc dla frankowiczów

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

Masz problem z kredytem frankowym, zobacz dlaczego warto skorzystać z kancelarii prawnej?

Wielu Polakom na myśl o kredycie we frankach robi się słabo. To rodzaj kredytu hipotecznego, który prawie 600 tysięcy osób w Polsce zaciągnęło w bankach w latach 2003-2011. Otrzymali go i spłacali w polskich złotówkach, natomiast wartość długu określano w obcej walucie – we franku szwajcarskim. Warunki kredytu jednak nie były przejrzyste – wysokość rat kredytu, odsetek i warunków spłaty rat w przyszłości. Wszystko uzależnione było bowiem od tego jak kredyt będzie przewalutowany. Bardzo duża liczba osób zdecydowała się na ten rodzaj kredytu, gdyż kredyt w polskiej walucie był związany z wysokim oprocentowaniem w porównaniu z kredytem we frankach.

Nagły wzrost kursu franka szwajcarskiego w stosunku do polskiej złotówki, doprowadził do znacznego zwiększenia się długu kredytobiorców w stosunku do banku. Sprawiło to, że wiele osób, które zaciągnęły kredyt we frankach, miało ogromne problemy finansowe, a nawet były bliskie bankructwa. Niestety od wielu lat kurs franka nadal utrzymuje się na wysokim poziomie, co dla wielu oznacza niewyobrażalnie wysokie raty do spłaty.

Na szczęście istnieje podstawa prawna ku wniesieniu pozwu o unieważnienie kredytu we frankach! Banki wykorzystując brak wiedzy i naiwność swoich klientów, kierowały się klauzulami abuzywnymi, wprowadzającymi klientów w błąd. To daje „frankowiczom” prawo do walki z bankiem na drodze sądowej i szansę wygranej!

Pozywając bank, kredytobiorcy mają dwie drogi: odfrankowanie zaciągniętego kredytu walutowego lub walkę o stwierdzenie nieważności zawartej umowy. Najkorzystniejszą jednak dla nich możliwością jest „odfrankowanie” zaciągniętego kredytu walutowego. Pozwoli im to spłacić go w polskich złotówkach, dzięki czemu unikną wyższych odsetek. Bank jest zobowiązany spłacić kredytobiorcy nadpłacone raty i zmniejszyć raty kredytu, które mu pozostały do spłaty. Dzięki temu kredytobiorca nie musi spłacać bankowi całości zaciągniętej pożyczki.

Zaleca się składanie indywidualnego pozwu przeciwko bankowi i zwrócenie się o pomoc do profesjonalnych prawników, którzy dokonają szczegółowej analizy całej sprawy.

Zaciągnąłeś kredyt we frankach i borykasz się ze spłatą? Poszukujesz sprawdzonej kancelarii prawnej w Lublinie, która pomoże Ci w walce z bankiem? Jesteś w dobrym miejscu! Zgłoś się do kancelarii Ubi Ius! Priorytetem jest dla nas dobro i prawa naszych Klientów. Dlatego z profesjonalizmem podchodzimy do każdej sprawy indywidualnie! Nasi profesjonalni prawnicy pomogą Ci w walce z bankiem! Nie zwlekaj!

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!