Powrót

Polisolokaty adwokat pomoc prawna


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie polisolokat. Oferujemy stałą współpracę oraz kontrolę nad przebiegiem całego procesu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Oferujemy pomoc w sprawach polisolokat

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

Czym są polisolokaty i dla czego warto skorzystać z pomocy adwokata?

Polisolokata jest bardzo często mylnie uważana przez ludzi za lokatę bankową. Z punktu widzenia prawa jest to ubezpieczenie na życie z funduszem kapitałowym (UFK) i dożycie. W przypadku polisolokaty stronami umowy są: bank ubezpieczający, towarzystwo ubezpieczeniowe i klient ubezpieczony. Klient, który decyduje się na polisolokate powinien być świadomy tego, iż nie jest ona produktem bankowym. Łączy w sobie zarówno cechy lokaty oszczędnościowo-inwestycyjnej, jak i klasycznej polisy na życie.

Ubezpieczony po zawarciu umowy ma obowiązek uiszczać regularne, comiesięczne opłaty, które później są przekazywane na fundusz inwestycyjny (tę kwestię reguluje umowa, regulamin i inne załączone do niej dokumenty). Środki, które klient wpłaca na specjalne konto, wraz z upływem czasu mają powiększać się o dodatkowy zysk. Jednakże w praktyce dzieje się zupełnie odwrotnie, umowy te nie przynoszą klientom żadnych zysków. Najprawdopodobniej pobierane są przez ubezpieczycieli i banki w ramach prowizji i opłat za obsługę.

Często zdarza się tak, że ubezpieczyciel nie przekazuje klientowi pełnych informacji na temat polisolokaty, w szczególności o ryzyku, jakie ze sobą niesie (opłaty administracyjne, opłaty obsługi i inne). Prowadzi to do znacznego spadku wartości ulokowanej na koncie kwoty. Z polisolokaty można się wycofać, jednakże wiąże się to na ogół z utratą wpłaconego kapitału (może wynosić ona 90% wszystkich środków, a czasem nawet 100%). Problem dotyczy Ciebie? Szukasz sprawdzonego adwokata i pomocy prawnej? Jesteś w dobrym miejscu! Kancelaria Ubi Ius świadczy pomoc w kwestii polisolokaty zarówno na etapie postępowania przedsądowego, jak i na drodze sądowej! Udzielamy porad prawnych i prowadzimy klienta przez cały okres walki o należności z ubezpieczycielami. Zapraszamy do kontaktu!

 

Zobacz opinie o naszej kancelarii prawnej

opinie-o-ubiius

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!