Powrót

Pogryzienie przez psa odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań. Oferujemy stałą współpracę oraz kontrolę nad przebiegiem całego procesu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Co się należy z tytułu pogryzienia przez psa

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za pogryzienie przez psa?

Pies jest niewątpliwie najlepszym przyjacielem człowieka. Prawidłowe zadbanie o czworonoga nie jest jednak łatwym zadaniem. Odpowiednie wychowanie psa wymaga czasu oraz cierpliwości. Pies, który nie jest w danym momencie pod opieką właściciela, powinien przebywać na ogrodzonej przestrzeni, gdzie nie stanowi zagrożenia dla przypadkowych przechodniów.

Zdarza się, że właściciele nie potrafią dopilnować swoich psów i mogą one uciekać. W takim przypadku pies może stanowić zagrożenie dla innych, ponieważ w nowej dla niego sytuacji może stać się agresywny. Jeśli dojdzie do pogryzienia przez psa, za tą sytuację odpowiada właściciel, który nie dopilnował swojego pupila. Poszkodowany może dochodzić odszkodowania za pogryzienie przez psa.

Odszkodowanie to powinno pokryć wszelkie koszty zniszczonych rzeczy materialnych, a także koszty leczenia, ewentualnych operacji, dojazdów do placówek medycznych. Co więcej, poszkodowany może ubiegać się o zadośćuczynienie za ból oraz krzywdę fizyczną i psychiczną, której doznał w wyniku wypadku. Warto ubiegać się o tego typu odszkodowanie, ponieważ atak przez agresywnego psa może mieć trwały wpływ na stan psychiczny osoby pogryzionej. Dodatkowo pogryzienie może nieść za sobą nieprzyjemne konsekwencje, takie jak na przykład szpecące blizny.

W przypadku odszkodowań za pogryzienie psa warto zgłosić się o pomoc do kancelarii prawnej, która pomoże uzyskać należną kwotę za wypadek. Dzięki pomocy ubezpieczalni możesz liczyć na uzyskanie większej kwoty odszkodowania, ponieważ wykwalifikowani prawnicy znają się doskonale na sprawach odszkodowawczych i dzięki swojemu doświadczeniu w tej dziedzinie, łatwiej będzie im wyegzekwować odpowiednią sumę. Jeśli poszukujesz kancelarii prawnej w Lublinie, zgłoś się do Ubi ius. Z chęcią pomożemy uzyskać odszkodowanie za pogryzienie przez psa.

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!