Powrót

Pęknięty bębenek w uchu odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

    Masz pytanie? Napisz do nas!

    Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

    Jak uzyskać odszkodowanie za pęknięty bębenek w uchu - Kancelaria Ubi Ius

    Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

    W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za pęknięty bębenek w uchu?

    Błona bębenkowa jest tworem, który odgradza przewód słuchowy zewnętrzny od ucha środkowego. Jest to cienka błona, która odgrywa znaczącą rolę w przetwarzaniu fali dźwiękowych na drgania, które mogą być następnie odbierane przez nerwy słuchowe człowieka. Bębenek jest także bardzo ważny dla zachowania funkcjonalności ucha, ponieważ zapobiega on przedostawaniu się bakterii do wewnątrz jamy bębenkowej oraz powstawaniu różnego rodzaju zakażeń i infekcji.

    Do pęknięcia błony bębenkowej może dojść w wyniku uszkodzenia mechanicznego, na przykład za pomocą zbyt agresywnego czyszczenia przy użyciu patyczka do ucha. Innymi przyczynami perforacji błony bębenkowej mogą być także nagromadzenie płynu w wyniku przewlekłego ropnego zapalenia ucha środkowego, nagła i gwałtowna zmiana ciśnienia, która może mieć miejsce podczas nurkowania lub podróżowania samolotem, a także w wyniku ekspozycji na dźwięk o dużym natężeniu. Na dźwięki o dużym natężeniu mogą być narażone osoby znajdujące się w pobliżu miejsca wybuchu, uderzenia pioruna, a nawet wystrzału z broni palnej. Wszystkie te zdarzenia mogą prowadzić do bardzo groźnej w skutkach perforacji błony bębenkowej.

    Na pęknięty bębenek w uchu mogą być narażone osoby, które w swojej pracy są narażone na częste zmiany ciśnienia, czy wysokie natężenia dźwięku. Z tego względu w takich zawodach należy zwrócić szczególną uwagę na przestrzeganie zasad BHP dotyczących ochrony narządu słuchu. Pęknięty bębenek w uchu może być bowiem przyczyną nieodwracalnego pogorszenia lub nawet całkowitej utraty słuchu.

    Objawami uszkodzenia błony bębenkowej są między innymi nagły silny ból w uchu. Po chwili można zauważyć także, że występuje zaburzone słyszenie. Osoba z pękniętym bębenkiem może także słyszeć różnego rodzaju szmery lub doświadczać kręcenia się w głowie. Ból ucha z czasem zmniejsza się, jednak podczas kichania lub ziewania może z powrotem nasilić się znacząco. Wiąże się to ze zmianami ciśnienia panującego wewnątrz ucha.

    Wiele osób zastanawia się, czy za pęknięty bębenek w uchu należy im się odszkodowanie. Oczywiście odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. W zależności od tego, czy wystąpiły powikłania oraz, czy doszło do trwałego uszkodzenia słuchu, odszkodowania proponowane przez ubezpieczalnie są różne. Procentowy uszczerbek na zdrowiu, jaki powoduje pęknięty bębenek w uchu, w zależności od sytuacji waha się od 1 do 20%. Z tego powodu każda osoba, która doświadczyła tego urazu, powinna postarać się o pęknięty bębenek w uchu odszkodowanie.

    Zdarza się jednak, że firmy ubezpieczeniowe znacznie zaniżają kwoty przyznawanego odszkodowania za uszkodzenie błony bębenkowej. W takiej sytuacji najlepszym pomysłem będzie skorzystanie z pomocy profesjonalnego prawnika. W Kancelarii Prawnej UBI IUS znajdziesz prawników, którzy pomogą Ci uzyskać pęknięty bębenek w uchu odszkodowanie. Zachęcamy do skorzystania z naszych profesjonalnych usług w Kancelarii Prawnej UBI IUS w Lublinie.

     

    Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

    TELEFON
    600 096 744

    E-MAIL
    odszkodowania@ubiius.pl

    Odszkodowania i sprawy bankowe

    Zapraszamy do skorzystania z infolinii

    Zadzwoń do nas – oddzwonimy!