Powrót

Pęknięcie płuca odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie po pęknięciu płuca

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie po pęknięciu płuca?

Pęknięcie (perforacja) małego obszaru płuc występuje zwykle u osób palących. Stan ten najczęściej dotyka mężczyzn w wieku poniżej 40 lat, u których w rodzinie zdarzały się już wcześniej podobne przypadki. Perforacja płuca może dotyczyć też osób cierpiących na choroby przewlekłe płuc.

Pęknięcie płuca prowadzi do przedostaniu się powietrza do jamy opłucnej. Taki stan jest określany jako odma opłucnowa. Jest to stan niebezpieczny dla zdrowia, ponieważ powoduje zaburzenie różnicy ciśnień między powietrzem atmosferycznym a powietrzem pęcherzykowym, a co za tym idzie wykonywanie wdechów oraz wydechów może być utrudnione lub całkowicie uniemożliwione.

Objawami odmy opłucnowej są trudności w oddychaniu i bóle w klatce piersiowej, suchy kaszel oraz promieniujący ból. Gdy wystąpi podejrzenie pęknięcia płuca, należy natychmiastowo wezwać karetkę pogotowia lub w inny sposób dostać się do szpitala. Łagodniejsze formy odmy opłucnowej podlegają leczeniu farmakologicznemu, jednak w przypadku jej ostrej odmiany konieczne będzie poddanie się operacji oraz dalsza hospitalizacja.

Wysokość odszkodowania za pęknięcie płuca nie jest możliwa do jednoznacznego określenia bez znajomości konkretnego przypadku. Suma, jaka zostaje zaproponowana przez ubezpieczalnię, zależy od procentowego uszczerbku na zdrowiu, jaki spowodował uraz. Odpowiednia dokumentacja medyczna jest podstawą do uzyskania należytego odszkodowania za pęknięcie płuca. Jeśli jednak borykasz się z problemami w jego uzyskaniu bądź suma zaproponowana przez ubezpieczalnię nie jest satysfakcjonująca — skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Oferujemy pomoc w uzyskaniu ubezpieczenia za każdy uraz.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!