Powrót

Odzyskiwanie opłat likwidacyjnych


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie polisolokat. Oferujemy stałą współpracę oraz kontrolę nad przebiegiem całego procesu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Oferujemy pomoc w odzyskaniu opłat likwidacyjnych z polisolokaty

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

Jak przebiega odzyskiwanie opłat likwidacyjnych?
Opłata likwidacyjna to pewnego rodzaju sankcja za rozwiązanie przez klienta umowy ubezpieczenia na życie przed terminem (polisolokaty). Wiele klientów, którzy zawarli tę umowę, w momencie rezygnacji liczy na zwrot uiszczonych środków, jednakże z tych środków pobierana jest opłata likwidacyjna. Co najgorsze opłata ta wynosi bardzo często nawet do 100% zainwestowanych środków. Urząd UOKIK prowadził postępowania w sprawie opłat likwidacyjnych. Na towarzystwa ubezpieczeniowe nałożone zostały wysokie sankcje pieniężne za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów.Część z tych towarzystw postanowiło obniżyć wysokość opłat likwidacyjnych. Jesteś ofiarą nieuczciwych praktyk wobec klienta? Możesz ubiegać się o zwrot utraconych pieniędzy! Możesz pozwać ubezpieczyciela nawet przez 10 lat od momentu zawarcia niekorzystnej umowy – polisolokaty. Polisolokata to niekorzystny dla klienta produkt finansowy, który z założenia ma nieść klientowi zysk, a w efekcie prowadzi do utraty przez niego pieniędzy. Ubezpieczony klient po zawarciu umowy ma obowiązek uiszczać regularne, comiesięczne opłaty, które przekazywane są na fundusz inwestycyjny.

Ma to na celu zwiększenie ich o dodatkowy zysk, wraz z upływem czasu. Jednakże z kwoty tej pobierane są różnego rodzaju opłaty z obsługę produktu, w tym „opłata likwidacyjna”, którą klient musi uiścić w momencie zerwania umowy z ubezpieczycielem. Towarzystwa ubezpieczeniowe notorycznie nie przekazuje klientowi pełnych informacji na temat polisolokaty, w szczególności o ryzyku, jakie ze sobą niesie. Prowadzi to do znacznego spadku wartości ulokowanej na koncie kwoty. Problem dotyczy Ciebie? Zerwałeś umowę i zostałeś obciążony opłatą likwidacyjną? Szukasz sprawdzonego adwokata , który udzieli Ci pomocy prawnej? Jesteś we właściwym miejscu! Kancelaria Odszkodowawcza Ubi Ius świadczy pomoc w kwestii polisolokaty zarówno na etapie postępowania przedsądowego, jak i na drodze sądowej! Udzielamy porad prawnych i prowadzimy klienta przez cały okres walki o należności z ubezpieczycielami. Zapraszamy do kontaktu!

 

Zobacz opinie o naszej kancelarii prawnej

opinie-o-ubiius

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!