Powrót

Odszkodowanie za złamanie zęba


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za złamanie zęba

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamanie zęba?

Złamanie zęba stałego zdarza się stosunkowo często. Może się przydarzyć podczas przypadkowego ugryzienia czegoś twardego, urazu w obrębie twarzy czy upadku. W przypadku złamania korony zęba nie należy panikować ani pod żadnym pozorem wyrzucać fragmentu zęba. Gdy ząb jest złamany, liczy się czas. Należy jak najszybciej udać się do stomatologa, a ułamany ząb na czas transportu przechowywać w mleku, płynie do soczewek lub w przedsionku jamy ustnej. Pod żadnym pozorem nie wolno przechowywać go w wodzie, ponieważ może ona doprowadzić do zniszczenia jego struktur, przez co nie będzie możliwe jego ponowne przymocowanie.

Gdy już uporamy się z odbudową złamanego zęba, możemy starać się o odszkodowanie z powodu tego uszczerbku. Ułamanie zębów, szczególnie przednich, wiąże się nie tylko z dyskomfortem i bólem, ale może nieść za sobą poważne konsekwencje. Nie zawsze udaje się odbudować złamany ząb, czasem jedynym wyjściem po takim wypadku jest wstawienie sztucznego implantu. Jest to rozwiązanie dość drogie, a jego umiejscowienie wymaga czasu i może przysporzyć sporo bólu.

Z powodu tych wszystkich niedogodności warto postarać się o odszkodowanie, które pozwoli nam pokryć, chociaż częściowo koszty leczenia. Jeśli to właśnie Ciebie spotkał ten przykry wypadek i borykasz się z trudnościami w uzyskaniu rekompensaty za niego — skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Naszym priorytetem jest zadowolenie naszych klientów, dlatego postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości oraz pomóc w rozwiązaniu zaistniałego problemu.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!