Powrót

Zderzenie z łosiem odszkodowanie


Zdajemy sobie sprawę, że towarzystwa ubezpieczeniowe często zaniżają wysokość należnych poszkodowanym świadczeń, dlatego nasza firma zajmuje się kompleksową pomocą w odzyskiwaniu odszkodowań komunikacyjnych.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Jak uzyskać odszkodowanie przy zderzeniu z łosiem ?

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można ubiegać się o odszkodowanie za zderzenie z łosiem?

Wbrew pozorom zderzenia pojazdów z dzikimi zwierzętami (np. łosiem, dzikiem, sarną) wcale nie są rzadkością. Resort środowiska regularnie udostępnia szczegółowe dane, które jasno pokazują, że do tego typu wypadków dochodzi kilka tysięcy razy w roku. Zazwyczaj kolizje mają miejsce po zmroku, na nieoświetlonych drogach biegnących wzdłuż terenów zalesionych. Dobrze, gdy kierowca odpowiednio wcześniej zorientuje się, że przez jezdnię przebiega dziki mieszkaniec pobliskich obszarów i zdąży zareagować. Gorzej, gdy na hamowanie jest za późno. Wówczas spotkanie kończy się tragicznie dla zwierzęcia i nieprzyjemnie dla właściciela pojazdu. Jak się wtedy zachować? Jakie służby wezwać? Od kogo domagać się odszkodowania za uszkodzone auto?

Sprawa ubiegania się o rekompensatę nie należy do najłatwiejszych. Tymczasem usterki bywają na tyle poważne, że koszty naprawy liczone są w tysiącach złotych. Co w takiej sytuacji powinien zrobić właściciel pojazdu? Najrozsądniejszym wyjściem jest zwrócenie się o pomoc do specjalistów: prawników i ekspertów z kancelarii odszkodowawczej. Kwestie związane z tego typu wypadkami często okazują się kwestiami spornymi, zawiłymi, trudnymi do jednoznacznego rozsądzenia. Dlatego wsparcie i wiedza osób zaznajomionych z przepisami prawa wydaje się niezbędna.

Za zderzenie z łosiem lub innym zwierzęciem leśnym i wynikające z tego powodu zniszczenia samochodu powinien odpowiadać właściciel lub zarządca danego terenu, czyli najczęściej lokalne władze. Jednak nieraz udowodnienie winy bywa trudne, zwłaszcza jeśli na drodze znajdują się specjalne znaki ostrzegające o możliwości wtargnięcia na jezdnię dzikiego mieszkańca lasu. Orzecznictwo sądów nie jest jednolite, dlatego poszkodowany nie ma pewności, czy sprawę wygra. Tym bardziej że zakłady ubezpieczeń w sprawach wątpliwych wykorzystują wszystkie możliwości, by uchylić się od wypłacenia należnych środków. W takich wypadkach konieczna okazuje się pomoc prawnika z kancelarii odszkodowawczej.

Nasza oferta to między innymi:

  • kolizja z łosiem odszkodowanie,
  • kolizja z łosiem na drodze,
  • potrącenie łosia odszkodowanie.

 

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!