Powrót

Odszkodowanie za wypadek na nieodśnieżonej drodze


Zawsze przypominamy naszym Klientom, że nawet jeśli ubezpieczyciel zaniża koszty strat lub odmawia wypłaty odszkodowania, mają oni prawo odwoływać się od niekorzystnej decyzji, tym bardziej, jeśli nie są zadowoleni z jej postanowień.

    Masz pytanie? Napisz do nas!

    Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

    Odszkodowanie za wypadek na nieodśnieżonej drodze, oblodzonym chodniku

    Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

    W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za wypadek na nieodśnieżonej drodze?

    Zima to dla większości zmotoryzowanych ciężki czas związany z licznymi utrudnieniami i dodatkowymi zagrożeniami wynikającymi z aury. Niesprzyjające warunki pogodowe uprzykrzają życie samym kierowcom, ale też niechronionym użytkownikom dróg, czyli pieszym. Muszą oni zmagać się z oblodzonymi chodnikami i zasypanymi poboczami. Nic dziwnego, że do wypadków dochodzi zarówno w miastach, jak i poza nimi. Co zrobić, jeśli i my staniemy się ofiarami niefortunnego zdarzenia? Gdzie się zgłosić i jak ubiegać się od odszkodowanie za wypadek na nieodśnieżonej drodze?

    Najważniejsze to zgromadzić materiał dowodowy. Przede wszystkim przydadzą się zdjęcia, które zobrazują stan nawierzchni, na której doszło do zdarzenia. Dobrze jest wykonać kilka fotografii, również takich obejmujących szerszy kadr, by można było zidentyfikować miejsce. Może to być ujęcie, na którym widać tablicę z nazwą ulicy albo jakiś charakterystyczny dla danej lokalizacji punkt.

    Przy ustalaniu dokładnego miejsca zdarzenia pomocny jest też wydruk geolokalizacyjny z map Google. Takie oznaczenie będzie istotnym dokumentem przy dalszym postępowaniu.

    Nie wolno też zapomnieć o spisaniu danych świadków wypadku na nieodśnieżonej drodze. Dzięki temu będziemy mogli uzyskać stosowne oświadczenia potwierdzające nie tylko samo zdarzenie, ale też jego przyczynę (złe warunki atmosferyczne), miejsce i czas. Zazwyczaj naocznymi świadkami i osobami, które pomagają poszkodowanemu, są przypadkowi przechodnie, dlatego tak ważne jest uzyskanie od nich choćby podstawowych danych kontaktowych (np. numeru telefonu). Ich późniejsze zeznania i pisemne wyjaśnienia pomogą nam wskazać odpowiedzialność zarządcy danego terenu.

    Jeśli wypadek miał miejsce w czasie, gdy szliśmy do pracy albo z pracy, wówczas trzeba wypełnić specjalną kartę wypadku. Warto również zebrać dane adresowe służb i jednostek, które interweniowały na miejscu (straży, policji, pogotowia) albo uzyskać notatki sporządzone przez funkcjonariuszy.

    Nawet przy bogatej dokumentacji ustalenie odpowiedzialności za wypadek na nieodśnieżonej drodze, nie jest łatwe. Często okazuje się, że dany teren powinien być utrzymywany w odpowiednim stanie przez właścicieli prywatnych, którzy nie poczuwają się do tego obowiązku. Czasami trudno jest rozstrzygnąć, kto jest zarządcą terenu, danego fragmentu jezdni lub chodnika. W takich przypadkach niewątpliwie przydaje się pomoc kancelarii odszkodowawczej, której specjaliści wspierają klienta na każdym etapie postępowania i walczą o uzyskanie najwyższej kwoty rekompensaty za wypadek na nieodśnieżonej drodze.

    Odszkodowania i sprawy bankowe

    Zapraszamy do skorzystania z infolinii

    Zadzwoń do nas – oddzwonimy!