Powrót

Odszkodowanie za wypadek dziecka w szkole


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań. Oferujemy stałą współpracę oraz kontrolę nad przebiegiem całego procesu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Co się należy z tytułu odszkodowania za wypadek dziecka w szkole

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za wypadek dziecka w szkole?

Dużą część swojego dnia dzieci spędzają zazwyczaj w szkole już od najmłodszych lat. Szkoła jest miejscem, gdzie opiekunowie i nauczyciele starają się stworzyć jak najlepsze warunki. Rodzice mogą być pewni, że nauczyciele dokładają wszelkich starań, aby zachować bezpieczeństwo dzieci.

W każdym nawet najbardziej przystosowanym do dzieci miejscu mogą zdarzać się wypadki. Wystarczy chwila nieuwagi i niefortunny upadek, aby doszło do złamania lub innego poważnego urazu. Jednak nie należy się martwić, ponieważ za wypadek w szkole przysługuje dziecku odszkodowanie.

Wypadek w szkole to taki wypadek, który przydarzył się dziecku podczas zajęć dydaktycznych, w przerwach między nimi lub w trakcie innych zajęć organizowanych przez jednostki systemu oświaty i spowodował uraz, lub śmierć.

Rodzice lub opiekunowie po wystąpieniu każdego wypadku w szkole mogą ubiegać się o przyznanie odszkodowania za wypadek. Wniosek taki może złożyć pełnoletni uczeń lub opiekunowie prawni w przypadku ucznia, który nie ukończył jeszcze osiemnastu lat.

Uczniowi, który został poszkodowany w wypadku w szkole, przysługuje wypłata jednorazowego świadczenia (w przypadku uszczerbku na zdrowiu). Jeśli doszło do całkowitej lub częściowej utraty zdolności do pracy, uczeń może ubiegać się także o rentę. Innymi świadczeniami, które przysługują uczniowi, jest zwrot kosztów dojazdów do placówek medycznych.

Procedury związane z odszkodowaniami są często dość skomplikowane i przeciętna osoba może mieć z nimi problem. W takim wypadku warto zgłosić się do wyspecjalizowanej kancelarii prawnej. Nasza kancelaria prawna Ubi ius z chęcią pomoże w procesie ubiegania się o odszkodowanie. W Ubi ius udzielimy profesjonalnej porady na temat odszkodowania za wypadek dziecka w szkole.

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!