Powrót

Odszkodowanie za wypadek dziecka w szkole


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań. Oferujemy stałą współpracę oraz kontrolę nad przebiegiem całego procesu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Co się należy z tytułu odszkodowania za wypadek dziecka w szkole

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za wypadek dziecka w szkole?

Dużą część swojego dnia dzieci spędzają zazwyczaj w szkole już od najmłodszych lat. Szkoła jest miejscem, gdzie opiekunowie i nauczyciele starają się stworzyć jak najlepsze warunki. Rodzice mogą być pewni, że nauczyciele dokładają wszelkich starań, aby zachować bezpieczeństwo dzieci.

W każdym nawet najbardziej przystosowanym do dzieci miejscu mogą zdarzać się wypadki. Wystarczy chwila nieuwagi i niefortunny upadek, aby doszło do złamania lub innego poważnego urazu. Jednak nie należy się martwić, ponieważ za wypadek w szkole przysługuje dziecku odszkodowanie.

Wypadek w szkole to taki wypadek, który przydarzył się dziecku podczas zajęć dydaktycznych, w przerwach między nimi lub w trakcie innych zajęć organizowanych przez jednostki systemu oświaty i spowodował uraz, lub śmierć.

Rodzice lub opiekunowie po wystąpieniu każdego wypadku w szkole mogą ubiegać się o przyznanie odszkodowania za wypadek. Wniosek taki może złożyć pełnoletni uczeń lub opiekunowie prawni w przypadku ucznia, który nie ukończył jeszcze osiemnastu lat.

Uczniowi, który został poszkodowany w wypadku w szkole, przysługuje wypłata jednorazowego świadczenia (w przypadku uszczerbku na zdrowiu). Jeśli doszło do całkowitej lub częściowej utraty zdolności do pracy, uczeń może ubiegać się także o rentę. Innymi świadczeniami, które przysługują uczniowi, jest zwrot kosztów dojazdów do placówek medycznych.

Procedury związane z odszkodowaniami są często dość skomplikowane i przeciętna osoba może mieć z nimi problem. W takim wypadku warto zgłosić się do wyspecjalizowanej kancelarii prawnej. Nasza kancelaria prawna Ubi ius z chęcią pomoże w procesie ubiegania się o odszkodowanie. W Ubi ius udzielimy profesjonalnej porady na temat odszkodowania za wypadek dziecka w szkole.

Odszkodowania powypadkowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!