Powrót

Odszkodowanie za wypadek dziecka na placu zabaw


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań. Oferujemy stałą współpracę oraz kontrolę nad przebiegiem całego procesu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Co się należy z tytułu odszkodowania za wypadek dziecka na placu zabaw

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za wypadek dziecka na placu zabaw?

Plac zabaw to miejsce uwielbiane przez dzieci. Mogą spędzać one tam swój czas, bawiąc się w najlepsze. Zabawa w takim miejscu rozwija ich kreatywność, a także wpływa pozytywnie na ich zdrowie, ponieważ chętniej spędzają czas w sposób aktywny, przebywając na świeżym powietrzu.

W wyniku zabawy łatwo o drobne urazy, takie jak skaleczenia czy siniaki. Na placu zabaw dziecko mogą spotkać także poważniejsze urazy, do których mogą należeć złamania, wstrząśnienie mózgu w wyniku upadku, skręcenia, zwichnięcia czy inne przypadłości. Jeśli do wypadku doszło z powodu zaniedbania na placu zabaw, takiego jak np. źle przymocowana huśtawka czy nieprawidłowo zabezpieczona zjeżdżalnia, rodzic może ubiegać się o odszkodowanie za wypadek swojego dziecka.

Odszkodowanie może zostać przyznane wtedy, gdy źródłem wypadku jest działanie lub zaniechanie zarządcy, lub właściciela placu zabaw. Aby mieć możliwość ubiegania się o zadośćuczynienie, musi także powstać uraz. To po stronie rodzica leży odpowiedzialność za zebranie dowodów oraz dokumentów, które będą świadczyć o przyczynie wypadku oraz o skali obrażeń dziecka. Konieczne będzie wykonanie dokumentacji zdjęciowej miejsca, poszkodowanego, a także zdobycie odpowiedniej dokumentacji medycznej potwierdzającej uraz. Dodatkowo kolejnym atutem będzie posiadanie świadka zdarzenia, który potwierdzi opisywane przez poszkodowanego wydarzenia.

Proces ubiegania się o odszkodowanie za wypadek dziecka na placu zabaw może być bardzo skomplikowany, ponieważ w większości przypadków właściciel lub zarządca nie chce wziąć odpowiedzialności za powstałe szkody. W takim wypadku warto poprosić o pomoc kancelarię prawną, która dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy szybko poradzi sobie z zaistniałą sytuacją. Zachęcamy do kontaktu z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Z chęcią pomożemy w dochodzeniu należnych świadczeń za wypadek dziecka na placu zabaw.

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!