Powrót

Odszkodowanie za wypadek dziecka na placu zabaw


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań. Oferujemy stałą współpracę oraz kontrolę nad przebiegiem całego procesu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Co się należy z tytułu odszkodowania za wypadek dziecka na placu zabaw

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za wypadek dziecka na placu zabaw?

Plac zabaw to miejsce uwielbiane przez dzieci. Mogą spędzać one tam swój czas, bawiąc się w najlepsze. Zabawa w takim miejscu rozwija ich kreatywność, a także wpływa pozytywnie na ich zdrowie, ponieważ chętniej spędzają czas w sposób aktywny, przebywając na świeżym powietrzu.

W wyniku zabawy łatwo o drobne urazy, takie jak skaleczenia czy siniaki. Na placu zabaw dziecko mogą spotkać także poważniejsze urazy, do których mogą należeć złamania, wstrząśnienie mózgu w wyniku upadku, skręcenia, zwichnięcia czy inne przypadłości. Jeśli do wypadku doszło z powodu zaniedbania na placu zabaw, takiego jak np. źle przymocowana huśtawka czy nieprawidłowo zabezpieczona zjeżdżalnia, rodzic może ubiegać się o odszkodowanie za wypadek swojego dziecka.

Odszkodowanie może zostać przyznane wtedy, gdy źródłem wypadku jest działanie lub zaniechanie zarządcy, lub właściciela placu zabaw. Aby mieć możliwość ubiegania się o zadośćuczynienie, musi także powstać uraz. To po stronie rodzica leży odpowiedzialność za zebranie dowodów oraz dokumentów, które będą świadczyć o przyczynie wypadku oraz o skali obrażeń dziecka. Konieczne będzie wykonanie dokumentacji zdjęciowej miejsca, poszkodowanego, a także zdobycie odpowiedniej dokumentacji medycznej potwierdzającej uraz. Dodatkowo kolejnym atutem będzie posiadanie świadka zdarzenia, który potwierdzi opisywane przez poszkodowanego wydarzenia.

Proces ubiegania się o odszkodowanie za wypadek dziecka na placu zabaw może być bardzo skomplikowany, ponieważ w większości przypadków właściciel lub zarządca nie chce wziąć odpowiedzialności za powstałe szkody. W takim wypadku warto poprosić o pomoc kancelarię prawną, która dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy szybko poradzi sobie z zaistniałą sytuacją. Zachęcamy do kontaktu z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Z chęcią pomożemy w dochodzeniu należnych świadczeń za wypadek dziecka na placu zabaw.

Odszkodowania powypadkowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!