Powrót

Odszkodowanie za uszkodzenie samochodu przez drzewo


Zdajemy sobie sprawę, że towarzystwa ubezpieczeniowe często zaniżają wysokość należnych poszkodowanym świadczeń, dlatego nasza firma zajmuje się kompleksową pomocą w odzyskiwaniu odszkodowań komunikacyjnych.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Oferujemy pomoc w uzyskaniu odszkodowania za uszkodzenie samochodu przez drzewo

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

Jak uzyskać odszkodowanie za uszkodzenie samochodu przez drzewo?

Wichury i huragany występują nie tylko w dalekich krajach. Co jakiś czas pojawiają się one także w Polsce. Silny i porywisty wiatr jest bardzo niebezpieczny i może wyrządzić dużą krzywdę osobom, które w danym momencie znajdą się w jego zasięgu. Silna wichura może także wyrządzić wiele szkód w postaci zerwanych dachów, zniszczonych ogrodzeń, czy powalonych drzew i odłamanych gałęzi.

Zdarzają się przypadki, w których dochodzi do przewrócenia się drzewa na jeden lub więcej pojazdów. Pojazd może też zostać uszkodzony przez odłamaną przez porywiste podmuchy gałąź. Tego typu przypadki niosą za sobą bardzo duże zniszczenia. Jeżeli ciężka gałąź lub pień drzewa uderzą w auto z dużą prędkością, najczęściej nadaje się ono jedynie do kasacji. Wtedy często jedyną nadzieją dla właściciela takiego auta jest odszkodowanie.

Odszkodowanie za uszkodzenie samochodu przez drzewo właściciel może uzyskać z polisy OC właściciela terenu, na którym drzewo rosło. Wystarczy wtedy dokładnie sfotografować miejsce zdarzenia, poprosić naocznych świadków o dane i złożyć wniosek o odszkodowanie. Czasem jednak właściciel terenu nie posiada polisy OC lub nie obejmuje ona tego typu zdarzeń. Taki przypadek jest już zdecydowanie bardziej skomplikowany. Jeśli jednak potrafimy udowodnić, że drzewo przewróciło się przez zaniedbanie właściciela terenu, ponieważ np. nadawało się do wycinki lub było spróchniałe, istnieje możliwość dochodzenia zadośćuczynienia na drodze sądowej. Jest to już bardziej skomplikowana sprawa, dlatego najlepiej w takiej sytuacji zwrócić się po pomoc do dobrego prawnika.

Kolejną możliwością jest również uzyskanie odszkodowania z polisy AC, jeśli posiadał ją właściciel samochodu. Jest to zdecydowanie łatwiejsza procedura niż w przypadku odszkodowania z polisy OC. Tutaj również konieczna będzie odpowiednia dokumentacja zdarzenia oraz ewentualnie dane świadków. Czasem jednak okazuje się, że Towarzystwa Ubezpieczeniowe znacznie zaniżają kwoty przyznawane poszkodowanemu, ponieważ powołują się na zaniedbania ze strony właścicieli pojazdów. W tym przypadku również można odwołać się od takiej decyzji, a w przypadku braku porozumienia wkroczyć na drogę sądową.

Jeśli chcesz uzyskać odszkodowanie za uszkodzenie samochodu przez drzewo i poszukujesz pomocy prawnej, skontaktuj się z nami. Nasza Kancelaria Prawna UBI IUS specjalizuje się w sprawach dotyczących odszkodowań, dlatego z chęcią pomożemy także w Twoim przypadku. Zachęcamy do skorzystania z naszych profesjonalnych usług w Kancelarii Prawnej UBI IUS w Lublinie. Z nami uzyskasz godne odszkodowanie za uszkodzenie samochodu przez drzewo, które będzie adekwatne do poniesionych przez Ciebie strat.

Pomagamy uzyskać odszkodowanie za uszkodzenie samochodu przez drzewo

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!