Powrót

Odszkodowanie po usunięciu jajnika


Niekiedy nieprawidłowo przeprowadzane w trakcie leczenia procedury i błędy lekarskie prowadzą do dramatycznych skutków dla zdrowia, a nawet życia pacjenta.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Błędy lekarskie przy usuwaniu jajnika

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za błąd lekarski – usunięcie jajnika?

Niekiedy nieprawidłowo przeprowadzane w trakcie leczenia procedury i błędy lekarskie prowadzą do dramatycznych skutków dla zdrowia, a nawet życia pacjenta. Tak było w przypadku pana Pawła, u którego źle postawiona diagnoza, spowodowała nieodwracalne następstwa.

W 2015 roku dwudziestoletni wówczas chłopak zgłosił się na izbę przyjęć jednego z lubelskich szpitali z silnym bólem podbrzusza, wysoką gorączką (39ºC) oraz nawracającymi wymiotami. Po przeprowadzeniu wywiadu chorobowego i wykonaniu badania fizykalnego lekarz stwierdził atak wyrostka robaczkowego. Zalecono kilkugodzinną obserwację i podano leki, a następnie odesłano pacjenta do domu z zaleceniem przyjmowania antybiotyku i środków przeciwzapalnych.

Niestety farmaceutyki nie pomagały i ból się nasilał. Po 3 dniach pan Paweł wrócił na izbę przyjęć. Wówczas inny lekarz zalecił wykonanie USG – obrazowego badania moszny, które wykazało skręt jądra i zaawansowaną martwicę. Niestety proces chorobowy znajdował się już na takim etapie, że było za późno na ratowanie jądra i konieczna okazała się amputacja.

Zaniechanie przeprowadzenia niezbędnych badań we wczesnej fazie choroby doprowadziło do poważnych konsekwencji i pogorszenia stanu zdrowia pana Pawła. Niedopełnienie obowiązków nosiło znamiona błędu lekarskiego, w wyniku którego młody człowiek został poszkodowany na całe dalsze życie.

Pan Paweł postanowił ubiegać się o odszkodowanie za usunięcie jądra, jako że wina leżała po stronie lekarza. Poszkodowany zwrócił się do naszej kancelarii, aby doświadczeni specjaliści pomogli mu w trudnej walce o należną rekompensatę. Batalia nie należała do najprostszych, gdyż trzeba było zmierzyć się z dużą placówką medyczną, która zatrudniała lekarza. Jednak roszczenie okazało się słuszne, gdyż sąd przyznał naszemu klientowi kilkadziesiąt tysięcy złotych odszkodowania za usunięcie jądra.

inne obszary działalności ubi ius

Pomożemy Ci uzyskać najwyższe odszkodowanie i zadośćuczynienie

Odszkodowania powypadkowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!