Powrót

Odszkodowanie po usunięciu jajnika


Niekiedy nieprawidłowo przeprowadzane w trakcie leczenia procedury i błędy lekarskie prowadzą do dramatycznych skutków dla zdrowia, a nawet życia pacjenta.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Błędy lekarskie przy usuwaniu jajnika

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za błąd lekarski – usunięcie jajnika?

Niekiedy nieprawidłowo przeprowadzane w trakcie leczenia procedury i błędy lekarskie prowadzą do dramatycznych skutków dla zdrowia, a nawet życia pacjenta. Tak było w przypadku pana Pawła, u którego źle postawiona diagnoza, spowodowała nieodwracalne następstwa.

W 2015 roku dwudziestoletni wówczas chłopak zgłosił się na izbę przyjęć jednego z lubelskich szpitali z silnym bólem podbrzusza, wysoką gorączką (39ºC) oraz nawracającymi wymiotami. Po przeprowadzeniu wywiadu chorobowego i wykonaniu badania fizykalnego lekarz stwierdził atak wyrostka robaczkowego. Zalecono kilkugodzinną obserwację i podano leki, a następnie odesłano pacjenta do domu z zaleceniem przyjmowania antybiotyku i środków przeciwzapalnych.

Niestety farmaceutyki nie pomagały i ból się nasilał. Po 3 dniach pan Paweł wrócił na izbę przyjęć. Wówczas inny lekarz zalecił wykonanie USG – obrazowego badania moszny, które wykazało skręt jądra i zaawansowaną martwicę. Niestety proces chorobowy znajdował się już na takim etapie, że było za późno na ratowanie jądra i konieczna okazała się amputacja.

Zaniechanie przeprowadzenia niezbędnych badań we wczesnej fazie choroby doprowadziło do poważnych konsekwencji i pogorszenia stanu zdrowia pana Pawła. Niedopełnienie obowiązków nosiło znamiona błędu lekarskiego, w wyniku którego młody człowiek został poszkodowany na całe dalsze życie.

Pan Paweł postanowił ubiegać się o odszkodowanie za usunięcie jądra, jako że wina leżała po stronie lekarza. Poszkodowany zwrócił się do naszej kancelarii, aby doświadczeni specjaliści pomogli mu w trudnej walce o należną rekompensatę. Batalia nie należała do najprostszych, gdyż trzeba było zmierzyć się z dużą placówką medyczną, która zatrudniała lekarza. Jednak roszczenie okazało się słuszne, gdyż sąd przyznał naszemu klientowi kilkadziesiąt tysięcy złotych odszkodowania za usunięcie jądra.

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!