Powrót

Dochodzenie odszkodowań za straty moralne


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Odszkodowanie za straty moralne

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za straty moralne?

Szkoda osobowa, której niegdyś poświęcano znikomą część uwagi lub pomijano zupełnie w obecnym czasie zyskuje na znaczeniu. Liczne nowelizacje a także zmiany w samym społeczeństwie sprawiły, że dziś szkoda osobowa traktowana jest zupełnie inaczej. Zakres szkód, o których wspomina polskie prawo jest dość bogaty, dzięki czemu istnieje wiele możliwości postępowania w  w tego typu przypadkach.

Z tytułu strat moralnych można uzyskiwać coraz wyższe rekompensaty, tym bardziej że traumatyczne wydarzenia zazwyczaj negatywnie wpływają nie tylko na nasze samopoczucie, psychikę ale i życie. Z uwagi na przedmiot, którego dotyczą można wyróżnić szkody majątkowe i niemajątkowe.

 • Do pierwszej kategorii zaliczamy:
  • uszkodzenie ciała
  • rozstrój zdrowia
  • śmierć
 • Do drugiej natomiast ograniczenie, utratę lub naruszenie:
  • wizerunku
  • wolności
  • nietykalności
  • tajemnicy korespondencji
  • swobody sumienia

Naprawa wszystkich wspomnianych szkód może odbywać się poprzez zwrot kosztów poniesionych na skutek zaistnienia danej sytuacji, a także poprzez rekompensatę za straty moralne i psychiczne. Każda osoba poszkodowana ma prawo ubiegać się o odszkodowanie z tytułu strat różnego rodzaju oraz zadośćuczynienia za wszelkie cierpienia – zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Dodatkowo ofierze należy się zwrot kosztów rehabilitacji i leczenia, opłat za dojazdy do placówek medycznych, a także wyrównania strat w dochodach. Odszkodowanie wypłacane jest przez firmę ubezpieczeniową, w której sprawca wypadku zakupił polisę OC.

Nasza firma pomoże Ci uzyskać wysokie odszkodowanie za straty moralne!

Jeśli prześlecie do nas Państwo dokumenty dotyczące Waszej sprawy, przedzwonicie lub skontaktujecie się z naszą firmą osobiście, nasi prawnicy przeanalizują wszystkie aspekty, a następnie przedstawią ofertę najbardziej korzystną w danym przypadku. Możemy poszczycić się wyjątkową skutecznością. Jesteśmy solidni, uczciwi i przestrzegamy ustalonych terminów. Dbamy o interes naszych klientów, dlatego zawsze staramy się uzyskać możliwie najwyższe stawki rekompensat. Dysponujemy odpowiednią wiedzą i bogatym doświadczeniem. U nas możecie też uzyskać bezpłatną poradę w zakresie rekompensat za różnego rodzaju zdarzenia.

Sprawy z tytułu strat moralnych należą do szczególnie trudnych, gdyż rekompensata dotyczy zazwyczaj straty, której nie da się oszacować za pomocą wymiernych środków, takich jakie stosuje się w przypadku szkód majątkowych. Ponadto cierpienia fizyczne, psychiczne oraz negatywne emocje towarzyszące różnym zdarzeniom są kwestią bardzo indywidualną, ocenianą i przeżywaną w różny sposób. Niekiedy straty moralne w odczuciu ofiary nie będą w ogóle możliwe do zaspokojenia. W przypadku krzywdy trudno więc uniwersalnie, jednoznacznie wycenić wartość szkody, uszczerbku, stąd też sprawy odszkodowawcze za straty moralne warto powierzać doświadczonym i rzetelnym prawnikom, jakich znajdziecie Państwo w naszej firmie.

Odszkodowania powypadkowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!