Powrót

Odszkodowanie po śmierci bliskiej osoby


Niestety sprawy związane z uzyskiwaniem odszkodowań po śmierci osoby bliskiej należą do grupy dość skomplikowanych. Z tego tytułu można starać się o różnego rodzaju roszczenia, często takie, o których przeciętna osoba nie ma pojęcia. Z tego powodu warto skorzystać z profesjonalnej porady prawnej w firmie Ubi ius. Doświadczenie w prowadzeniu podobnych spraw oraz rozległa wiedza naszych specjalistów umożliwią uzyskanie maksymalnych należnych kwot odszkodowania z tytułu różnego rodzaju roszczeń.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Jak dochodzić zadośćuczynienia za śmierć osoby najbliższej?

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W Państwa imieniu zbadamy wszelkie możliwe źródła uzyskania rekompensat (w tym z ubezpieczenia OC, NNW, na życie oraz w ZUS, KRUS). W tym trudnym czasie zdejmiemy z Państwa ciężar związany z koniecznością ubiegania się o należne odszkodowania.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie po śmierci osoby bliskiej?

Niespodziewana i nagła śmierć bliskiej osoby spowodowana wypadkiem to traumatyczne doświadczenie. Pociąga za sobą ogromną stratę, poczucie bólu i żalu, a jednocześnie często wiąże się z koniecznością znaczącej zmiany trybu życia i statusu, również materialnego, całej rodziny.

W przypadku, gdy chcemy ubiegać się o odszkodowanie po śmierci bliskiej osoby, należy zachować wszelkiego rodzaju faktury VAT i rachunki poświadczające wydatki związane z pogrzebem, czyli koszty za:
– ceremonię pogrzebową,
– trumnę,
– ubrania dla zmarłego,
– ubrania żałobne dla członków najbliższej rodziny,
– miejsce na cmentarzu,
– nagrobek,
– znicze, kwiaty,
– stypę.

Nawet jeśli nie dysponują Państwo rachunkami za koszty związane z pogrzebem, gdyż zostały przedłożone na poczet uzyskania zasiłku pogrzebowego, wciąż jeszcze można uzyskać zwrot wydanych pieniędzy. Zgłaszający się do nas klienci często nie zdają sobie sprawy z tego, że zwrot kosztów od ubezpieczyciela sprawcy wypadku może obejmować również opłatę za posługę kapłańską, ceremonię pogrzebową czy inne podobne wydatki. Firma Ubi ius zajmuje się sprawami tego typu. Nasi prawnicy prowadzili postępowania odszkodowawcze w podobnych wypadkach, a ich działania na rzecz klientów kończyły się sukcesem.

 

Odszkodowania powypadkowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!