Powrót

Odszkodowanie za śmierć ojca


Wiele osób, które są przejęte śmiercią ukochanego ojca, nie wie, co zrobić w takiej sytuacji. Osoby, które nie są rozeznane w dziedzinie odszkodowań, mogą napotkać trudności podczas pisania wniosku lub negocjacji z firmą. W takim wypadku chętnie pomogą Ci prawnicy z kancelarii prawnej Ubi ius. Zawodowo zajmujemy się sprawami odszkodowawczymi, dlatego pomożemy Ci wyegzekwować odszkodowanie za śmierć ojca.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Odszkodowanie po śmierci ojca

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie po śmierci ojca?

Śmierć bliskiego członka rodziny jest traumą dla wszystkich jego bliskich. Takie sytuacje najbardziej odbiją się na żonie i dzieciach zmarłego. Jeśli dzieci są jeszcze niedojrzałe, śmierć ojca może wywołać u nich ciężką depresję oraz traumę, ponieważ dzieci nie potrafią tak dobrze radzić sobie z trudnymi sytuacjami, jak dorośli.

Jeśli doszło do tragicznej śmierci ojca, członkom jego rodziny przysługuje prawo do ubiegania się o odszkodowanie. Będzie ono zdecydowanie pomocne w sytuacji, gdy ojciec był jedyną osobą, która utrzymywała rodzinę. Świadczenie takie pozwoli wtedy matce na godne utrzymanie rodziny i spokojne znalezienie pracy. Rodzina taka może dostać także rentę, która będzie zdecydowaną pomocą przy utrzymaniu dzieci.
Często dzieci zapominają o swoim prawie do ubiegania się o odszkodowanie za śmierć ojca. Mimo że w takich momentach nie myśli się o pieniądzach, ponieważ jest się pogrążonym w głębokim smutku, warto skorzystać z możliwości ubiegania się o odszkodowanie za śmierć członka rodziny, ponieważ będzie ono dużą pomocą w trudnych chwilach, które przechodzą dzieci.

Firmy ubezpieczeniowe często proponują odszkodowanie, które jest zdecydowanie za niskie w odniesieniu do zaistniałej tragedii. Jeśli nieświadome niczego dzieci zgodzą się na zaproponowaną przez ubezpieczalnię sumę, mogą wiele stracić. Z tego powodu warto udać się po pomoc do kancelarii prawnej Ubi ius. Wykwalifikowani prawnicy pomogą w wyegzekwowaniu należnej kwoty odszkodowania. Dzięki swojej wiedzy oraz doświadczeniu w sprawach odszkodowawczych będzie to dla kancelarii prawnej znacznie łatwiejsze niż dla pogrążonego w rozpaczy dziecka. Z tego powodu zachęcamy do skorzystania z naszej pomocy podczas dochodzenia odszkodowania za śmierć ojca.

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!