Powrót

Odszkodowanie za potrącenie psa


Zdajemy sobie sprawę, że towarzystwa ubezpieczeniowe często zaniżają wysokość należnych poszkodowanym świadczeń, dlatego nasza firma zajmuje się kompleksową pomocą w odzyskiwaniu odszkodowań komunikacyjnych.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Jak uzyskać odszkodowanie przy potrąceniu psa ?

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można ubiegać się o odszkodowanie?

Sytuacje, w których dochodzi do potrącenia psa, są zawsze bardzo stresujące. Czasem udaje nam się uniknąć tego przykrego zdarzenia za pomocą niebezpiecznego manewru, który kończy się uderzeniem w drzewo i mocnym uszkodzeniem auta. Na początku, choć to trudne należy opanować nerwy i stres i od razu zabezpieczyć miejsce zdarzenia, tak aby nie stwarzać zagrożenia dla innych osób. Istotne jest także udzielenie pomocy samemu zwierzęciu poprzez wezwanie odpowiednich służb. Kolejnym krokiem powinno być ustalenie właściciela psa, gdyż zgodnie z polskim prawem, właściciel powinien naprawić wyrządzoną krzywdę przez zwierze. Gdy właściciel psa zostanie już ustalony, można zlikwidować swoją szkodę z jego polisy OC obejmującą życie prywatne. Często zakupywana jest ona wraz z ubezpieczeniem mieszkania i domu. W przypadku braku ustalenia właściciela psa, poszkodowany szkodę może zlikwidować ze swojego AC. W takiej sytuacji należy zgłosić szkodę do swojego ubezpieczyciela, można to zrobić na kilka sposobów – telefonicznie, za pomocą maila lub pisemnie.

Zaleca się przygotowanie odpowiedniej dokumentacji, m.in. dowodu osobistego, rejestracyjnego, dokładnego opisu zdarzeń, notatki policyjnej. Artykuł 817 kodeksu cywilnego wskazuje na to, iż ubezpieczyciel ma do 30 dni na wypłacenie odszkodowania lub udzielenie informacji o decyzji odmownej. Często ubezpieczyciele wypłacają odszkodowanie komunikacyjne już po kilkunastu dniach. Niestety często zdarza się, że jest ono zaniżane. W takiej sytuacji poszkodowany może odwołać się od decyzji ubezpieczyciela, po uzyskaniu decyzji może złożyć odwołanie w ciągu 14 dni. W dokumencie musi wyraźnie uzasadnić, dlaczego nie zgadza się z otrzymaną wyceną i podać odpowiednie na to argumenty. Obowiązkiem towarzystwa ubezpieczeniowego jest rozważenie odwołania. W przypadku jakichkolwiek problemów na drodze negocjacji z ubezpieczycielami warto zgłosić się do kancelarii odszkodowawczej Ubi ius, która ma długotrwałe doświadczenie w tego typu sprawach.

Nasza oferta to między innymi:

  • kolizja z psem odszkodowanie,
  • kolizja z psem na drodze,
  • potrącenie psa odszkodowanie.

 

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania powypadkowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!