Powrót

Odszkodowanie za potrącenie przez samochód


Zdajemy sobie sprawę, że towarzystwa ubezpieczeniowe często zaniżają wysokość należnych poszkodowanym świadczeń, dlatego nasza firma zajmuje się kompleksową pomocą w odzyskiwaniu odszkodowań komunikacyjnych.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Oferujemy pomoc w uzyskaniu odszkodowania za potrącenie przez samochód

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

Jak uzyskać odszkodowanie za potrącenie przez samochód?

Każdy z nas może ulec wypadkowi, jakim jest potrącenie. Aby doszło do nieszczęścia, wystarczy chwila nieuwagi kierowcy lub osoby poruszającej się pieszo. Niektóre zachowania można uznać wręcz za prowokowanie losu, jest to np. poruszanie się po poboczu drogi po zapadnięciu zmroku bez posiadania elementów odblaskowych ułatwiających kierowcy zauważenie pieszego już z daleka. Czasem wina leży po stronie kierowcy, który zamiast skupić się na prowadzeniu auta spogląda na ekran swojego telefonu lub wykonuje inne czynności niezwiązane bezpośrednio z kierowaniem samochodem.
Potrącenie może skutkować poważnymi obrażeniami ciała. Chodzi tutaj o złamania kończyn czy też skomplikowane uszkodzenie kręgosłupa. Często ofiara wypadku musi poruszać się na wózku inwalidzkim już do końca życia albo ginie na miejscu zdarzenia lub też w trakcie zabiegu operacyjnego w szpitalu. Każdy, kto został potrącony przez pojazd mechaniczny może ubiegać się o odszkodowanie z tego tytułu. Wypłacone zostanie ono z polisy OC kierowcy, który był sprawcą zdarzenia.

Świadczenie powinno mieć taką wysokość, aby zagwarantowało pokrycie wydatków związanych z leczeniem urazów doznanych w wyniku wypadku, rehabilitacją, koniecznością regularnego dojeżdżania do ośrodka medycznego. Możliwe jest również staranie się o zadośćuczynienie za cierpienie fizyczne spowodowane obrażeniami doznanymi w wypadku. Często zdarza się, że wnioskujący o wypłatę świadczenia spotyka się z odmową jego wypłacenia lub też jego wysokość zostaje ustalona w taki sposób, że nie jest ono w stanie zrekompensować wszystkich poniesionych kosztów związanych z leczeniem oraz wynagrodzić cierpienie. Znajdując się w takiej sytuacji nie należy rezygnować. Możesz walczyć o to, co Ci się należy drogą odwołania.

Pomóc może Ci w tym kancelaria Ubi Ius. Prawnicy, którzy z nami współpracują mają doświadczenie w prowadzeniu spraw związanych z odszkodowaniami. Pomogli już wielu osobom w wywalczeniu należnych im pieniędzy. Zadzwoń do nas lub napisz. Po tym, gdy zapoznamy się z Twoją sprawą, ustalimy szczegóły naszej dalszej współpracy. Wykorzystamy wszystkie możliwości, jakie daje nam obowiązujące w Polsce prawo, abyś otrzymał świadczenie z tytułu potrącenia.

Zaniżone odszkodowanie – pomagamy uzyskać większe

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!