Powrót

Odszkodowanie za pogryzienie przez psa


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań. Oferujemy stałą współpracę oraz kontrolę nad przebiegiem całego procesu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Oferujemy pomoc w uzyskaniu odszkodowania po pogryzieniu przez psa

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za pogryzienie przez psa?

W naszym kraju prawo nakazuje zabezpieczać swoje zwierzęta w taki sposób, aby nie miały możliwości wyrządzić krzywdy innym osobom. Należy wychodzić z nimi na smyczy, a jeśli jest to konieczne to również w kagańcu. Odpowiednio powinna być zabezpieczona także posesja, na której przebywa pies. W ogrodzeniu nie powinny znajdować się żadne dziury, które pozwoliłyby na ucieczkę zwierzęcia.

Wiele osób szczególnie na wsiach lekceważy te przepisy i psy są puszczane wolno. Mimo że właściciele uważają, że ich czworonóg nie jest agresywny, może okazać się zupełnie inaczej. W najgorszym przypadku może dojść do pogryzienia.

W przypadku pogryzienia przez psa poszkodowanemu przysługuje odszkodowanie. Odszkodowanie za pogryzienie przez psa powinno zostać ściągnięte z właściciela agresywnego czworonoga. Ma ono na celu pokrycie kosztów leczenia, dojazdów do placówek medycznych, a także powinno zawierać w sobie zadośćuczynienie za krzywdę. Wysokość odrzutowania zależy od okoliczności sprawy i wielu innych czynników. Jeśli doszło do trwałego uszczerbku na zdrowiu, poszkodowany może ubiegać się nawet o rentę.

Jeśli borykasz się z trudnościami na drodze uzyskania odszkodowania za pogryzienie przez psa Lublin, skontaktuj się z naszą profesjonalną kancelarią prawną Ubi ius. Dzięki doświadczeniu i ogromnej wiedzy naszych prawników zwiększysz swoje szanse na pomyślne rozwiązanie sprawy i przyznanie należytego odszkodowania za pogryzienie przez psa Lublin. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i do skorzystania z usług profesjonalnej kancelarii prawnej Ubi ius w Lublinie.

Odszkodowania powypadkowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!