Powrót

Odszkodowanie za pobicia


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań. Oferujemy stałą współpracę oraz kontrolę nad przebiegiem całego procesu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Co się należy z tytułu odszkodowania za pobicie

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za pobicie?

Do pobicia może dojść w różnych sytuacjach, takich jak bójki i kłótnie. Czasem jednak zdarza się tak, że znajdujemy się w nieodpowiednim miejscu i nieodpowiednim czasie. W przypływie emocji agresora może wtedy dojść do pobicia przypadkowych osób. Pobicie jest przestępstwem, które powinno zostać zgłoszone na policję. Jeśli osoba, która dokonała pobicia, nie jest nam znana, powinniśmy też znaleźć świadków zdarzenia oraz dokładnie określić miejsce pobicia, aby policja mogła sprawdzić ewentualny monitoring.

Jeśli doszło do uszkodzenia ciała, poszkodowanemu należy się odpowiednie odszkodowanie. Ma ono na celu pokrycie wszelkich kosztów leczenia, rehabilitacji oraz zrekompensować osobie poszkodowanej poniesiony ból, cierpienie, a także ewentualne oszpecenie. Jeśli doszło do wystąpienia trwałego uszczerbku na zdrowiu, z którym poszkodowany będzie musiał borykać się przez długi czas lub nawet do końca życia, istnieje możliwość ubiegania się o stosowną rentę.

O odszkodowanie może starać się osoba, która doznała naruszenia integralności fizycznej ciała lub doznała rozstroju zdrowia na skutek pobicia. W celu stwierdzenia pobicia osoba poszkodowana powinna udać się na obdukcję oraz skorzystać z pomocy medycznej i leczenia.

Koszty odszkodowania i zadośćuczynienia za pobicie ponosi sprawca. Rzadko jednak udaje się odzyskać pieniądze polubownie. Najczęściej konieczne jest dochodzenie swoich praw i środków na drodze sądowej. Nie jest to proces łatwy, dlatego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy prawniczej. Jeśli potrzebujesz pomocy w uzyskaniu odszkodowania za pobicia, skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Z pewnością pomożemy wyegzekwować odpowiednią sumę odszkodowania za pobicie.

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!