Powrót

Odszkodowanie za oparzenie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Jak uzyskać odszkodowanie za oparzenie Kancelaria Ubi Ius

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za oparzenie?

Oparzenia są bardzo częstymi urazami, do których dochodzi podczas pracy, w domu, podczas wizyty w salonie kosmetycznym, czy na wakacjach. Często są to jedynie powierzchowne uszkodzenia skóry, jednak czasem zdarza się, że w wyniku oparzenia dochodzi do znacznie poważniejszych obrażeń. W zależności od stopnia powstałych oparzeń oraz od ich rozległości stan osoby poszkodowanej będzie się znacząco różnił. Duże oparzenia w obrębie głowy i szyi oraz klatki piersiowej mogą prowadzić nawet do zgonu.

Oparzenie jest to uszkodzenie skóry, a czasem także głębiej położonych tkanek oraz narządów na skutek działania ciepła, substancji chemicznych, prądu elektrycznego, a nawet promieni słonecznych lub silnego promieniowania innego pochodzenia. W najcięższym przypadku, kiedy dochodzi do bardzo rozległych oparzeń, może wystąpić wstrząs, który jest bezpośrednim zagrożeniem życia pacjenta. Oparzenia oceniane są za pomocą specjalnej skali, która uwzględnia, jak głębokie są uszkodzenia tkanek powstałe w wyniku działania ciepła. Najgroźniejsze oparzenia to te najgłębsze, w których uszkodzone zostają mięśnie, ścięgna i kości.

W przypadku oparzenia należy jak najszybciej udzielić pierwszej pomocy w postaci schłodzenia oparzonych miejsc. Najlepiej zrobić to pod bieżącą wodą. Woda nie powinna być jednak zbyt zimna, najlepiej wybrać chłodną, ale nie lodowatą.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że po tego typu urazie należy im się odszkodowanie za oparzenie. Jego wysokość jest zależna od stopnia oparzenia oraz od jego rozległości i umiejscowienia. Za poważniejsze oparzenia osoba poszkodowana może wywalczyć od kilkudziesięciu do kilkuset zł odszkodowania, dlatego zawsze w przypadku, gdy ubezpieczalnia zaniża jego wysokość, należy odwoływać się od takich decyzji. Niestety zaniżanie przez firmy ubezpieczeniowe kwot świadczenia, jakim jest odszkodowanie za oparzenia to bardzo popularna praktyka. Często zdarza się, że osoba poszkodowana nie wie, że może odwołać się od decyzji ubezpieczalni. Najlepiej w takiej sytuacji poprosić o pomoc wykwalifikowanego radcę prawnego, który pomoże wywalczyć należytą kwotę odszkodowania.

W Kancelarii Prawnej UBI IUS znajdziesz doskonałych prawników, którzy od lat zajmują się sprawami odszkodowawczymi. Chętnie przyjrzymy się Twojej sprawie i pomożemy w uzyskaniu godnego odszkodowania za oparzenie, które pokryje koszty leczenia, rehabilitacji oraz będzie stanowiło rekompensatę za poniesiony ból i cierpienie. Zachęcamy do konsultacji z naszymi prawnikami oraz skorzystania z naszych usług w Kancelarii Prawnej UBI IUS w Lublinie.

Odszkodowanie za oparzenie

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!