Powrót

Odszkodowanie z OC warsztatu


Ubieganie się o odszkodowanie z OC warsztatu, nie należy do łatwych. Trzeba dysponować rozległą wiedzą z zakresu prawa. Ubezpieczyciele na ogół niechętnie wypłacają należne odszkodowania, zaniżają je lub próbują znaleźć przesłanki niekorzystne dla poszkodowanego. Pomoc prawnika jest w takich wypadkach właściwie nieodzowna. Dzięki profesjonalnej firmie odszkodowawczej Ubi ius zyskujecie spokój, zamiast tracić nerwy na zatargi z ubezpieczycielem.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Odszkodowania przysługujące poszkodowanemu klientowi warsztatu

odszkodowanie z OC warsztatu

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie z OC warsztatu?

Kiedy oddajemy samochód do mechanika, to najczęściej pozostawiamy go na parkingu warsztatu lub w serwisie, następnie odbierają go mechanicy. Zdarza się czasem, że mogą oni uszkodzić auto – rozbić je lub zarysować lakier podczas jazdy próbnej lub w innych okolicznościach.

Zastanawiamy się co zrobić w tej sytuacji i gdzie ubiegać się o wypłatę odszkodowania.

Obowiązkiem warsztatu jest wykupienie  ubezpieczenia OC, dzięki któremu właściciel pojazdu może otrzymać należne mu zadośćuczynienie za uszkodzenie lub zniszczenie z winy ubezpieczonego warsztatu naprawczego. Jeżeli ubezpieczenie nie posiadało żadnych wyłączeń, a szkody zostały spowodowane przez pracownika zatrudnionego na umowę, to możemy otrzymać odszkodowanie, dzięki któremu nasze auto zostanie naprawione.

Warto pamiętać, że w takiej sytuacji przysługuje również rekompensata za utratę wartości samochodu. Po dokonaniu różnych napraw, w historii samochodu zostaje to odnotowane, co może dotkliwie obniżyć potencjalną jego kwotę.

Niestety nie wszystkie firmy wykupują ubezpieczenie albo są one niepełne, co oznacza, że nie ujęto w nich jazd próbnych poza terenem warsztatu, a także na parkingu zakładu.

W takiej sytuacji pozostaje nam zwrócenie się bezpośrednio do właściciela zakładu, aby zrekompensował szkody i utratę wartości pojazdu. W przypadku odmówienia pozostaje nam droga postępowania sądowego.

Z pomocą przychodzą prawnicy z kancelarii prawnej Ubiius, którzy pomogą rozwiązać Ci problem. Priorytetem jest dla nas dobro naszych Klientów, dlatego do sprawy podchodzimy starannie i z wielkim profesjonalizmem.

Odszkodowania powypadkowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!