Powrót

Odszkodowanie z OC sprawcy po śmiertelnym wypadku


Ubieganie się o odszkodowanie z OC sprawcy po śmiertelnym wypadku, nie należy do łatwych. Trzeba dysponować rozległą wiedzą z zakresu prawa. Ubezpieczyciele na ogół niechętnie wypłacają należne odszkodowania, zaniżają je lub próbują znaleźć przesłanki niekorzystne dla pozytywnego rozwiązania sprawy. Pomoc prawnika jest w takich wypadkach właściwie nieodzowna. Dzięki profesjonalnej firmie odszkodowawczej Ubi ius zyskujecie spokój, zamiast tracić nerwy na zatargi z ubezpieczycielem.

    Masz pytanie? Napisz do nas!

    Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

    Odszkodowanie z OC sprawcy po śmiertelnym wypadku

    Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

    W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie z OC sprawcy po śmiertelnym wypadku?

    Śmierć bliskiej osoby to zawsze bardzo ciężkie, a wręcz traumatyczne doświadczenie życiowe. Ból spotęgowany jest, gdy doszło do niej przez wypadek samochodowy.

    Oprócz ogromnego cierpienia i rozpaczy rodzina nieraz musi zmierzyć się z koniecznością zdobycia środków finansowych. Dzieję się tak w przypadku, gdy ofiara była głównym żywicielem rodziny. W takich chwilach doradca odszkodowawczy może pomóc i przynieść nieocenione wsparcie.

    Pełnomocnik sprecyzuje wszystkie świadczenia, o jakie mogą ubiegać się bliscy zmarłej osoby. Jeżeli ich sytuacja materialna nie zmieniła się na gorsze, bliskim nadal może zostać przyznane zadośćuczynienie za doznaną krzywdę. Bardzo trudna do określenia jest  wysokość tego roszczenia, gdyż trzeba wziąć pod uwagę wszystkie cierpienia i krzywdy, które wywołało tragiczne wydarzenie.

    W niektórych sytuacjach o wypłatę zadośćuczynienia można ubiegać się nawet do dwudziestu lat od momentu nieszczęśliwego wypadku. Rodziny ofiar wypadku, który miał miejsce po 3 sierpnia 2008 r., mogą otrzymać zadośćuczynienie finansowe za doznaną krzywdę na podstawie art.446 § 4 kodeksu cywilnego.

    Jeśli wypadek śmiertelny miał miejsce przed tą datą, osoby bliskie mogą ubiegać się o wypłatę zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych, takich jak: zerwanie więzi i relacji rodzinnych oraz prawo do posiadania pełnej rodziny  o czym mówi art. 448 kodeksu cywilnego.

    Jeśli śmierć bliskiej osoby doprowadzi do pogorszenia sytuacji życiowej członków rodziny, mogą oni starać się o wypłatę odszkodowania z OC sprawcy wypadku śmiertelnego. Uzyskane świadczenie ma zrekompensować pogorszoną sytuację materialną. Ubiegając się o jego wypłatę, konieczne jest wykazanie, że doszło do znacznego uszczerbku w sferze finansowej rodziny. Dodatkowo bliscy, którzy otrzymywali od ofiary wypadku dobrowolne środki utrzymania lub alimenty, mogą starać się o rentę z zakładu ubezpieczeń.

    Zdarza się często, iż rodzina zmarłego nie jest w stanie podołać zadaniu i zatroszczyć się o siebie i swoje prawa, wtedy niezwykle cenne staje się wsparcie profesjonalnego pełnomocnika. O taką pomoc warto zwrócić się również w sytuacjach, gdy wypadek miał miejsce kilka lub kilkanaście lat temu. Zdarza się, iż wcześniej rodzina nie wyegzekwowała wszystkich należnych jej świadczeń i ma prawo je otrzymać nawet po wielu latach.

     

    Odszkodowania i sprawy bankowe

    Zapraszamy do skorzystania z infolinii

    Zadzwoń do nas – oddzwonimy!