Powrót

Odszkodowanie urazy stopy


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za urazy stopy

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za urazy stopy?

Urazy stopy najczęściej dotyczą biegaczy oraz sportowców innych dyscyplin. Mogą się jednak przydarzyć każdej osobie podczas wykonywania codziennych czynności. Najczęściej urazy stopy nie są groźne, ponieważ dochodzi jedynie do naciągnięcia ścięgien lub więzadeł. Zdarza się jednak, że błaho wyglądający wypadek może okazać się bardziej poważny, niż nam się wydaje. Jeśli obserwujemy duży obrzęk, ból i sinienie stopy lub występuje problem ze stawaniem na nią — powinniśmy jak najszybciej zgłosić się do lekarza.

Lekarz po wykonaniu prześwietlenia oceni, czy kości nie zostały uszkodzone. Jeśli doszło do pęknięcia np. kości stępu, należy niestety liczyć się z tym, że nie są to łatwo gojące się złamania. Sytuacja może okazać się najbardziej poważna, gdy dojdzie do złamania z przemieszczeniem, ponieważ wtedy prawdopodobnie niezbędne będzie chirurgiczne nastawienie odłamków kostnych. Dodatkowo ostre krawędzie odłamków mogą uszkodzić nerwy lub naczynia, co będzie wiązało się z kolejnymi powikłaniami.

Wysokość odszkodowania za poważne urazy stopy nie jest możliwa do określenia bez rozpatrzenia konkretnego przypadku. Trzeba wziąć pod uwagę różne czynniki, wpływające na jego wysokość, takie jak: ilość przebytych operacji, długość pobytu w szpitalu czy występowanie dodatkowych powikłań. Można jednak przyjąć, że przy poważnych złamaniach kości stępu, suma odszkodowania będzie wynosiła od kilku do kilkunastu tysięcy. Przy trwałych powikłaniach może zdarzyć się nawet, że suma ta będzie wyższa. Jeśli chcesz uzyskać pomoc przy wyegzekwowaniu od firmy należytego odszkodowania — skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Zespół wykwalifikowanych prawników, których zatrudniamy, na co dzień zajmuje się sprawami odszkodowań i chętnie pomoże Ci w uzyskaniu odszkodowania za urazy stopy.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!