Powrót

Odszkodowanie po urazie kciuka


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie po urazie kciuka

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie po urazie kciuka?

Uraz kciuka to określenie, które jest używane do określenia różnych kontuzji takich jak na przykład naciągnięcie ścięgien kciuka, stłuczenie, wybicie, zwichnięcie albo złamanie. Z tego typu kontuzjami najczęściej spotykają się sportowcy różnych dyscyplin sportowych, na przykład siatkarze czy koszykarze.

Zwykle urazy kciuka nie są zbyt groźne, jednak podczas nieleczonego złamania może dojść do powstania przewlekłych stanów zapalnych, które będą powodowały trudne do zniwelowania bóle. Dlatego w przypadku każdego urazu kciuka warto zgłosić się do lekarza w celu przeprowadzenia odpowiednich badań. Lekarz stwierdzi, czy kości nie zostały naruszone i czy wymagane jest dodatkowe leczenie. Podczas niegroźnych stłuczeń zwykle lekarz poleca oszczędzanie obitego palca i odpoczynek. Przy groźniejszych kontuzjach często niezbędne jest unieruchomienie palca wraz z częścią dłoni.

Nie trudno jest domyślić się, że każdy uraz w obrębie kciuka jest bardzo uciążliwy, ponieważ zaburza zdolności chwytne naszej dłoni. Utrudnione jest wykonywanie większości codziennych czynności, poczynając od pisania, a kończąc na prowadzeniu auta.

Zwykle uraz kciuka wymaga dość długiego czasu gojenia, a często także rehabilitacji. Z tego powodu możemy starać się o odszkodowanie z powodu jego uszkodzenia. Jeśli uraz niesie za sobą długotrwałe skutki, nie powinniśmy mieć problemu z jego uzyskaniem. Jeśli jednak ubezpieczalnia odmawia wypłacenia rekompensaty, nie musi to oznaczać, że na pewno nie możesz dostać odszkodowania. Od decyzji takiej zawsze można się odwołać. Jeśli potrzebujesz pomocy w podobnej procedurze — skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Gwarantujemy indywidualne rozpatrzenie każdej sprawy oraz udzielenie profesjonalnej rady prawnej.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!