Powrót

Zaniżone odszkodowanie za upadek, potknięcie ?


Jeżeli są Państwo zainteresowani naszą ofertą, zapraszamy do kontaktu. Zapewniamy kompleksowe doradztwo, przygotowujemy i wypełniamy stosowne dokumenty, pomagamy w udowodnieniu odpowiedzialności za szkodę.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Jak uzyskać odszkodowanie za upadek lub potknięcie ?

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za upadek lub potknięcie?
Specjalizujemy się w dochodzeniu odszkodowań z tytułu szkód poniesionych na skutek różnego rodzaju upadków i potknięć: na krzywym, śliskim, oblodzonym, nieuprzątniętym, uszkodzonym chodniku, drodze, schodach, podłodze w sklepie lub innym lokalu użyteczności publicznej. Tego typu wypadki mogą mieć poważne konsekwencje. Często dochodzi do stłuczeń, rozerwania naskórka, wstrząśnień i złamań.

Zgodnie z prawem ten, kto jest winny szkody, powinien ją naprawić (415 k. c.), a zatem podstawą do dochodzenia odszkodowań w przypadku uszkodzeń spowodowanych upadkiem do odpowiedzialności pociąga się osobę lub instytucję, w której kompetencjach leżało zadbanie o odpowiedni stan nawierzchni (chodnika, podłogi, drogi). Źródłem uszkodzenia może być czyjeś działanie (np. rozlanie płynu posadzki w sklepie) lub zaniechanie (np. nieodśnieżenie chodnika), które bezpośrednio przyczyni się do powstania uszkodzenia.

Co ważne, w przypadku dochodzenia odszkodowania należy ustalić podmiot odpowiedzialny za utrzymanie powierzchni w odpowiednim stanie. W ramach naszej działalności oferujemy identyfikację właściciela lub osoby, firmy, instytucji, której obowiązkiem było zadbanie o należytą jakość nawierzchni. Ponadto zawsze uprzedzamy naszych Klientów, że przy upadkach warto wykonać zdjęcia z miejsca zdarzenia (oblodzonej, nieuprzątniętej, dziurawej drogi lub chodnika), mieć chociaż jednego świadka lub wezwać policję, gdyż następnego dnia chodnik lub droga mogą zostać uprzątnięte, naprawione i wówczas proces likwidacji szkody znacznie się wydłuży.

Jeżeli są Państwo zainteresowani naszą ofertą, zapraszamy do kontaktu. Zapewniamy kompleksowe doradztwo, przygotowujemy i wypełniamy stosowne dokumenty, pomagamy w udowodnieniu odpowiedzialności za szkodę.
 

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!