Powrót

Niewłaściwe wykonanie umowy odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań. Oferujemy stałą współpracę oraz kontrolę nad przebiegiem całego procesu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Co się należy z tytułu niewłaściwego wykonania umowy

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za niewłaściwe wykonanie umowy?

Podczas zawierania umowy pomiędzy dwoma stronami, ustalane są jej dokładne warunki, Jeśli jedna strona po zapoznaniu się z umową zobowiązuje się do wykonania określonych warunków, powinna wywiązać się z tego zobowiązania. Zdarza się jednak tak, że osoba, z którą umowa została zawarta, nie spełnia swoich zobowiązań lub spełnia je nienależycie.

Jest to bardzo nieprzyjemna sytuacja dla obu stron. Jeśli wykonawca nie wywiązuje się z zawartej wcześniej umowy, może spodziewać się tego, że zostanie pociągnięty do odpowiedzialności. Wierzyciel może zażądać rekompensaty pieniężnej od dłużnika za niewywiązanie się z umowy. Wykonawca jest winny swoich zaniedbań nawet wtedy, gdy powstały one nieumyślnie, ponieważ podpisując umowę, zobowiązał się on dopilnować wszystkich działań i wykonywać je w odpowiednim terminie.

W przypadku kiedy dojdzie do rażącego zaniedbania lub niewywiązania się z umowy przez wykonawcę, osoba, która zlecała usługę, może ubiegać się o przyznanie odszkodowania za niewłaściwe wykonanie umowy. Jego wysokość jest zależna od poniesionej przez wierzyciela szkody materialnej.

Jako przykład można podać umowę na wynajem mieszkania. Jeśli zostanie ona zawarta na 12 miesięcy, a osoba wynajmująca zerwie bezpodstawnie umowę po 10 miesiącach, powinna ona pokryć koszty wynajmu na pozostałe dwa miesiące.

Jeśli potrzebujesz pomocy w uzyskaniu odszkodowania za niewłaściwe wykonanie umowy, skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Z chęcią rozpatrzymy Twój problem i pomożemy w jego rozwiązaniu.

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!