Powrót

Naruszenie nietykalności cielesnej zadośćuczynienie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań. Oferujemy stałą współpracę oraz kontrolę nad przebiegiem całego procesu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Co się należy z tytułu naruszenia nietykalności cielesnej

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za naruszenie nietykalności cielesnej?

Naruszenie nietykalności cielesnej to czyn karalny. Może on polegać na uderzeniu osoby poszkodowanej, jak również na innych czynnościach, takich jak spoliczkowanie, szarpanie, ciągnięcie za włosy, czy oplucie. Naruszenie nietykalności cielesnej różni się od pobicia tym, że w jego wyniku nie powstają żadne trwałe uszkodzenia ciała poszkodowanego. Mogą wystąpić jedynie zadrapania lub siniaki, jednak nie dochodzi do powstania obrażeń, takich jak np. złamania i skręcenia.

Przestępstwo tego typu jest ścigane na wniosek osoby poszkodowanej. Może się ona ubiegać o wyciągnięcie odpowiednich konsekwencji wobec osoby, która naruszyła nietykalność cielesną poszkodowanego. Warto dochodzić swoich praw w takich sytuacjach, ponieważ przestępstwa naruszenia nietykalności cielesnej mogą jednocześnie stanowić przestępstwo zniewagi. W jego wyniku może zostać naruszona również godność poszkodowanego.
Jeśli doszło do naruszenia nietykalności cielesnej, poszkodowany może ubiegać się o zadośćuczynienie. Jego wyegzekwowanie jest często trudne i wymaga wytrwałości i znajomości przepisów prawnych. Z tego powodu bardzo pomocne może okazać się skorzystanie z usług profesjonalnych radców prawnych. Dzięki ich pomocy poszkodowany nie będzie musiał osobiście zajmować się wszystkimi formalnościami, ponieważ zadanie to przejmie prawnik, który będzie reprezentował poszkodowanego w roli pełnomocnika. Jeśli potrzebujesz pomocy w uzyskaniu godnej kwoty zadośćuczynienia za naruszenie nietykalności cielesnej, skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Z chęcią rozpatrzymy Twój problem indywidualnie i zajmiemy się jego profesjonalnym rozwiązaniem.

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!