Powrót

Naderwanie mięśnia brzuchatego łydki odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za naderwanie mięśnia brzuchatego łydki

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za naderwanie mięśnia brzuchatego łydki?

Naderwanie mięśnia brzuchatego łydki jest kontuzją, która często dotyka sportowców, szczególnie tych, którzy uprawiają bieganie lub inne sporty, które go wymagają np. piłkę nożną, koszykówkę czy piłkę ręczną.

O naderwaniu można mówić wtedy, gdy dojdzie do przerwania ciągłości więcej niż 5% włókien mięśniowych jednego brzuśca. Nadrwania klasyfikuje się za pomocą trzech stopni, gdzie stopień I jest najlżejszy, a stopień III praktycznie uniemożliwia prawidłowe poruszanie się.

Objawami, które mogą świadczyć o naderwaniu mięśnia brzuchatego łydki, są ból, obrzęk oraz trudności w chodzeniu. Nie należy lekceważyć tych objawów i powinno się najpierw doprowadzić do całkowitego wyleczenia urazu, ponieważ zaniedbane naderwanie ma tendencje do powracania w przyszłości.

Leczenie polega najczęściej na odciążaniu uszkodzonej łydki. Powinno się unikać stawania na kontuzjowanej nodze oraz używać zimnych okładów. Początkowo zabroniona jest także aktywność fizyczna, lecz po ustąpieniu bólu i obrzęku, można wykonywać ćwiczenia rozciągające oraz izometryczne. Pobudzą one mięśnie do kontynuowania procesów naprawczych bez pogłębienia urazu. Do wykonywania ciężkich ćwiczeń można wrócić dopiero po całkowitym ustąpieniu bólu.

Naderwanie mięśnia brzuchatego łydki jest urazem, za który można ubiegać się o odszkodowanie. Jego wysokość zależy od wybranej polisy i stopnia uszkodzenia łydki, a także od tego, czy wystąpiły trwałe powikłania. Na ostateczną kwotę ma wpływ także wiele innych czynników. Jeśli potrzebujesz pomocy lub fachowej porady prawnej podczas ubiegania się o odszkodowanie skonsultuj się z nami. Nasi prawnicy z Ubi ius z chęcią rozpatrzą Twoją sprawę i pomogą w wyegzekwowaniu odszkodowania za naderwanie mięśnia brzuchatego łydki.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!