Powrót

Naderwane ścięgno Achillesa odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

    Masz pytanie? Napisz do nas!

    Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

    Jak uzyskać odszkodowanie za naderwane ścięgno Achillesa - Kancelaria Ubi Ius

    Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

    W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za naderwane ścięgno Achillesa?

    Ścięgno Achillesa, czyli inaczej ścięgno piętowe, jest największym i najmocniejszym ścięgnem w organizmie człowieka. Jest ono połączeniem pomiędzy włóknami mięśnia brzuchatego łydki i mięśnia płaszczkowatego a kością piętową, do której się przyłącza. Ścięgno to jest bardzo istotne, ponieważ umożliwia ono prawidłowe poruszanie się, kontrolując zgięcie podeszwowe stopy. Podczas zerwania lub naderwania ścięgna Achillesa bardzo często konieczna jest operacja, która umożliwi przywrócenie utraconych funkcji oraz umożliwi powrót do zdrowia.

    Do uszczerbku na zdrowiu, jakim jest naderwane ścięgno Achillesa, dochodzi bardzo często podczas bardzo intensywnego i wymagającego treningu, szczególnie na twardym podłożu lub bez odpowiedniej rozgrzewki i mobilizacji mięśni. Do naderwania tego ścięgna może dochodzić także podczas bezpośredniego przecięcia, na przykład poprzez zranienie odłamkiem metalu. Ścięgno może naderwać się także podczas mocnego uderzenia bezpośrednio w miejsce, w którym się ono znajduje. Na ten przypadek są nadzwyczaj narażeni sportowcy, którzy zajmują się grą w piłkę nożną. To właśnie w tej dyscyplinie może bowiem dochodzić do przypadkowych kopnięć w tej okolicy. Silne kopnięcie w tył łydki może być natomiast przyczyną uszkodzenia ścięgna Achillesa.

    Rekonwalescencja po zabiegu może być bardzo długotrwała i bolesna. Jeśli dojdzie do naderwania tylko części włókien kolagenowych ścięgna, często może obyć się bez zabiegu, jednak konieczne będzie unieruchomienie nogi za pomocą gipsu, aby uszkodzenie miało szansę odpowiednio się zagoić. Takie unieruchomienie po urazie, jakim jest naderwane ścięgno Achillesa, trwa zazwyczaj trzy tygodnie. Należy także wspomnieć, że leczenie nie kończy się na ściągnięciu gipsu. W celu przywrócenia pełnej funkcjonalności kończyny, konieczna jest również systematyczna rehabilitacja, która może potrwać nawet kilka miesięcy.

    Sam uraz, jak i czas leczenia oraz rehabilitacji mogą przynieść dużo bólu i cierpienia. Wiele osób przez kilka tygodni nie jest w stanie samodzielnie się poruszać oraz wykonywać wielu czynności. Z tego powodu konieczne jest często zwolnienie w pracy oraz pomoc osób trzecich przy codziennych obowiązkach. Z tego względu każda osoba, która doznała urazu, jakim jest naderwane ścięgno Achillesa, powinna postarać się o stosowne odszkodowanie.

    Odszkodowanie za naderwane ścięgno Achillesa to temat, z którym wiele osób zgłasza się do prawnika. Tego typu uraz jest bowiem bardzo bolesny i długotrwały w leczeniu, jednak firmy ubezpieczeniowe często znacznie zaniżają wartość odszkodowania. W takiej sytuacji nie należy się poddawać. Należy pamiętać, że podczas spraw, takich jak naderwane ścięgno Achillesa odszkodowanie, można dochodzić swoich praw przed sądem. Jeśli jesteś w sytuacji, w której Twoje odszkodowanie zostało znacznie zaniżone, najlepszym sposobem rozwiązania tego problemu będzie zgłoszenie się do dobrego prawnika. Przeanalizuje on całą sytuację oraz będzie reprezentował klienta w postępowaniu sądowym.

    Godnego zaufania prawnika możesz znaleźć w Kancelarii Prawnej UBI IUS w Lublinie. Zachęcamy do skorzystania z naszych profesjonalnych usług prawnych.

     

    Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

    TELEFON
    600 096 744

    E-MAIL
    odszkodowania@ubiius.pl

    Odszkodowania i sprawy bankowe

    Zapraszamy do skorzystania z infolinii

    Zadzwoń do nas – oddzwonimy!