Powrót

Kredyty frankowe kancelaria UBI IUS Lublin


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą. Oferujemy stałą współpracę oraz kontrolę nad przebiegiem całego procesu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Oferujemy pomoc przy dla frankowiczów w walce z bankami

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

Pozwy o kredyty frankowe, dlaczego warto skorzystać z kancelarii prawnej?

W 2003-2011 roku prawie 600 tysięcy polskich obywateli zostało oszukanych przez banki. Mowa o kredycie we frankach, czyli rodzaju kredytu hipotecznego, który kredytobiorcy zaciągnęli i spłacali w złotówkach, a wartość długu określana była we franku szwajcarskim. Kredyt ten nie był przejrzysty jeśli chodzi o wysokość rat kredytu, odsetek i warunków spłaty zadłużenia. Wszystko bowiem zależeć miało od warunków przewalutowania kredytu.

Dlaczego tak wiele osób dało się zwieść? Kredyt w polskiej walucie w tamtych czasach oznaczał wysokie oprocentowanie w porównaniu do kredytu we frankach. To sprawiło, że duża liczba osób postanowiła się na niego zdecydować. Niestety nagły wzrost kursu franka szwajcarskiego w stosunku do polskiej złotówki sprawił, że długi kredytobiorców w stosunku do banku uległy znacznemu zwiększeniu. Doprowadziło to do ogromnych problemów finansowych oszukanych osób, a nawet do utraty posiadłości. Przez lata sytuacja nie uległa zmianie, kurs franka nadal utrzymuje się na wysokim poziomie, co oznacza dla wielu nawet bankructwo.

Na szczęście istnieje podstawa prawna, regulująca możliwość unieważnienie kredytu we frankach! Banki wykorzystując brak świadomości konsekwencji i niewiedzę swoich klientów, stosowały klauzule abuzywne, które wprowadzały klientów w błąd. Fakt ten daje prawo „frankowiczom” do walki z bankiem na drodze sądowej!

Pozywając bank „frankowicze” mogą skorzystać z dwóch możliwości wyboru: odfrankowania zaciągniętego kredytu walutowego albo możliwości stwierdzenia nieważności zawartej umowy. Jednak decyzje zaleca się podejmować po konsultacji z doświadczonym i profesjonalnym prawnikiem, który dokona szczegółowej analizy sytuacji kredytobiorcy.

Zaleca się jednak dążenie do odfrankowania zaciągniętego kredytu walutowego, gdyż daje to kredytobiorcy szansę spłacania go w polskich złotówkach. Kredytobiorca w takiej sytuacji otrzymuje od banku kredyt w polskich złotówkach, który ma o wiele korzystniejsze dla niego oprocentowanie. W efekcie Bank musi spłacić kredytobiorcy nadpłacone raty i zmniejszyć przyszłe raty kredytu. Jest to najlepsze rozwiązanie dla frankowiczów, gdyż nie zobowiązuje ich do spłaty całości zaciągniętej pożyczki w banku.

Istnieje możliwość zbiorczego dochodzenia swoich praw, lecz najskuteczniejszym sposobem jest złożenie indywidualnego pozwu przeciwko bankowi i skorzystanie z pomocy profesjonalnych i sprawdzonych kancelarii prawnych, które zajmą się szczegółową analizą całej indywidualnej sprawy. Sytuacja dotyczy Ciebie? Pragniesz uwolnić się od kredytu frankowego? Zgłoś się do kancelarii Ubi Ius! Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Dlatego z profesjonalizmem podchodzimy do każdej sprawy i walczymy o pozytywne rozwiązanie nawet najtrudniejszej sprawy Nasi profesjonalni prawnicy pomogą Ci w walce z bankiem!

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!