Powrót

Kredyt we frankach pozew kancelaria UBI IUS Lublin


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą. Oferujemy stałą współpracę oraz kontrolę nad przebiegiem całego procesu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Oferujemy pomoc przy pozwach związanych z kredytami frankowymi

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

Pozwy o kredyty frankowe, co warto wiedzieć?

Kredyt we frankach to rodzaj kredytu hipotecznego, którego banki udzieliły w latach 2003-2011 prawie 600 tysiącom Polaków. Kredytobiorcy otrzymali i spłacali go w złotówkach, a wartość długu określana była w obcej walucie. Kredyt ten nie był przejrzysty ze względu na wysokość zadłużenia, wielkości rat kredytu, odsetek i warunków spłaty rat. Uzależniony był bowiem od warunków przewalutowania kredytu. Kredyt w polskiej walucie wiązał się z wysokim oprocentowaniem w porównaniu do kredytu we frankach, dlatego duża liczba osób zdecydowała się na niego. Niestety wraz z nagłym wzrostem kursu franka szwajcarskiego w stosunku do polskiej złotówki, doszło do zwiększenia się długu kredytobiorców w stosunku do banku. Ta sytuacja sprawiła, że wiele osób, które zaciągnęły kredyt we frankach, miało ogromne problemy finansowe, a nawet groziła im utrata posiadłości. Niestety przez lata nic się nie zmieniło, kurs franka nadal jest na wysokim poziomie, co oznacza dla wielu nawet bankructwo.

Istnieje podstawa prawna dla wniesienia pozwu o unieważnienie kredytu we frankach! Banki bardzo często wykorzystując niewiedzę i naiwność swoich klientów, posługiwały się klauzulami abuzywnymi, które wprowadzały ich w błąd. To daje prawo „frankowiczom” do walki z bankiem na drodze sądowej!

Pozywając bank „frankowicze” mają dwie możliwości do wyboru: odfrankowanie zaciągniętego kredytu walutowego lub walki o stwierdzenie nieważności zawartej umowy. Jednakże decyzje zaleca się podejmować po konsultacji z doświadczonym prawnikiem, który dokona szczegółowej analizy sytuacji kredytobiorcy.

Warto jednakże dążyć do odfrankowania zaciągniętego kredytu walutowego, co daje kredytobiorcy możliwość spłacania go w polskich złotówkach. Otrzymuje on bowiem od banku kredyt złotowy, który ma o wiele korzystniejsze dla niego oprocentowanie. W efekcie bank musi spłacić kredytobiorcy nadpłacone raty i zmniejszyć pozostałe raty kredytu. Jest to najkorzystniejsze dla kredytobiorców rozwiązanie, gdyż nie zobowiązuje ich do spłaty całości zaciągniętej pożyczki.

Najskuteczniejszym sposobem dochodzenia swoich praw jest wystosowanie indywidualnego pozwu przeciwko bankowi i skorzystanie z pomocy profesjonalnych prawników, którzy zajmą się całą sprawą. Problem dotyczy Ciebie? Chcesz uwolnić się od kredytu frankowego? Zgłoś się do kancelarii Ubi Ius! Priorytetem jest dla nas zaufanie i dobro naszych Klientów. Dlatego do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie i z profesjonalizmem! Nasi doświadczeni prawnicy pomogą Ci w walce o Twoje prawa.

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!