Powrót

Dopłaty do odszkodowań z OC UBI IUS


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Dopłaty do odszkodowań - Kancelaria UBI IUS

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

Jak można uzyskać dopłaty do odszkodowań z OC?

Często zdarza się, że wielu poszkodowanych w wypadkach otrzymuje od ubezpieczyciela bardzo niską wycenę szkody. Nie znając swoich praw i bojąc się trudnego postępowania sądowego, godzą się na niewielkie odszkodowanie. Zbyt niska wartość wyceny może wynikać z użycia w kosztorysie części zamiennych, zamiast oryginalnych, potrącenia za materiał lakierniczy, zaniżonych stawek za roboczogodziny lub źle wyliczonego czasu „robocizny”. Przy szkodzie całkowitej zaś niedopłata może wynikać z błędnego sprawdzenia, czy zostało Ci wypłacone odszkodowanie w odpowiedniej wysokości oraz czy otrzymałeś wszystkie należne Ci świadczenia odszkodowawcze. Dopłaty do odszkodowań to kolokwialne określenie stosowane w branży odszkodowawczej na umowę przelewu wierzytelności (umowy cesji wierzytelności).

Usługa polega na podpisaniu umowy „sprzedaży szkody”, co pozwala na uzyskanie konkretnej kwoty zgodnej z zawartą umową. Właścicielem wierzytelności staje się osoba, z którą podpisana zostanie umowa. Wszelkie negocjacje z ubezpieczycielem przeprowadza firma, która stała się właścicielem szkody. W ciągu kilku dni otrzymujesz pieniądze, natomiast firma, która „zakupiła” od Ciebie szkodę uzyska odszkodowanie po kilku miesiącach, roku, lub wcale. Ogromną zaletą dopłat do odszkodowania jest to, iż poszkodowany nie ponosi żadnych kosztów sądowych, na które narażony jest nowy właściciel szkody w sytuacji, w której nie otrzyma dopłaty do odszkodowania po wniesieniu odwołania do zakładu ubezpieczeń. Należy pamiętać, że sprzedaż wierzytelności ma związek z każdym składnikiem odszkodowania, na które składają się m.in. koszty naprawy, koszty wynajęcia auta zastępczego, koszty holowania, koszty parkingu, utrata wartości rynkowej, utracony dochód.

Czytaj też: odszkodowania komunikacyjne Lublin

Należy zatem pamiętać, że można odsprzedać tylko jedną część odszkodowania, a nie wszystkie. Nie musisz już obawiać się długotrwałych postępowań sądowych. Kancelaria Ubiius zajmie się trudnymi negocjacjami z ubezpieczycielem. Weźmiemy to wszystko na siebie, a Ty otrzymasz należne Ci pieniądze.

Odszkodowania powypadkowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!