Odszkodowanie za śmierć ojca jak uzyskać?

06.06.2020 | Autor: Kancelaria prawna UBI IUS
Odszkodowanie za śmierć ojca jak uzyskać?

Śmierć jednego z członków najbliższej rodziny to ogromna tragedia oraz trudny czas dla bliskich zmarłego. Często dzieci osoby zmarłej popadają w rozpacz oraz ciężko jest im pogodzić się z okrutnym losem, który odebrał im rodzica.

Jest to bardzo trudna sytuacja, dlatego bliscy zmarłego potrzebują wtedy dużej ilości wsparcia i pomocy. Mało kto myśli wtedy o sprawach przyziemnych, takich jak odszkodowania, ponieważ wszyscy pogrążeni są w głębokiej rozpaczy. Nie należy jednak zapominać, że w przypadku śmierci ojca w wypadku komunikacyjnym, dzieci zmarłego mogą ubiegać się o odszkodowanie z OC sprawcy.

Odszkodowanie za śmierć ojca można uzyskać w przypadku, gdy poniósł on śmierć, będąc kierowcą lub pasażerem auta uczestniczącego w wypadku, pieszym lub pasażerem w aucie sprawcy wypadku. Niezależnie od sytuacji, dzieci zawsze mogą ubiegać się o odszkodowanie za śmierć ojca z OC sprawcy wypadku komunikacyjnego.

Jak uzyskać odszkodowanie za śmierć ojca?

Należy złożyć odpowiedni wniosek do firmy ubezpieczeniowej. Często konieczne będzie też przedstawienie więzi, która łączyła dziecko z ojcem. Najczęściej kwota odszkodowania za śmierć ojca ustalana jest indywidualnie, w zależności od przypadku. Istotne są w tym przypadku relacje pomiędzy rodzicem i dzieckiem, wiek dziecka, oraz status finansowy osoby zmarłej. Na znacznie większe odszkodowania mogą liczyć dzieci w wieku kilku lat, które poniosły ogromną stratę w wyniku śmierci ojca, ponieważ zostały pozbawione pomocy drugiego rodzica oraz wychowania z jego strony.
Jeśli chcesz dowiedzieć się jak uzyskać odszkodowanie za śmierć ojca, skontaktuj się z naszą Kancelarią Prawną UBI IUS.

Indywidualnie rozpatrzymy Twoją sprawę, biorąc pod uwagę wszystkie kwestie. Gwarantujemy profesjonalną i rzetelną pomoc w tym trudnym dla bliskich zmarłego czasie. Dołożymy wszelkich starań, aby uzyskać satysfakcjonującą kwotę odszkodowania za śmierć ojca, oraz ograniczyć dodatkowego stresu związanego z procesem odszkodowawczym.

Więcej informacji na temat odszkodowań za śmierć osoby bliskiej znajdziecie pod tym linkiem: https://ubiius.pl/odszkodowanie-za-smierc/