Czy prowizja od kredytu jest zwrotna?

08.03.2020 | Autor: Kancelaria prawna UBI IUS
Czy prowizja od kredytu jest zwrotna?

Podpisałeś umowę kredytową z bankiem i pobrano Ci prowizję od kredytu? Jeśli spłacisz go wcześniej, będziesz miał możliwość odzyskać należność! Prowizja od kredytu jest jednorazową opłatą, którą pobiera bank w momencie wpłaty danej kwoty na konto bankowe klienta.

Zamiast tego może być ona doliczona do rat miesięcznych kredytu, dzięki czemu stają się one o wiele wyższe. Większa część społeczeństwa nie ma świadomości, iż ma prawo ubiegać się o zwrot prowizji w momencie wcześniejszej spłaty kredytu.

Banki wiedząc o tym, wykorzystują ten fakt. Same z siebie nie dokonują zwrotu prowizji. Zazwyczaj dopiero wtedy, kiedy Klient upomni się sam, korzystając z pomocy prawnej. Powinieneś wiedzieć, iż bank zgodnie z art. 42 ustawy o kredycie konsumenckim, ma obowiązek zwrócić Klientowi pobraną opłatę jednorazową, gdy ten spłaci wcześniej należność.

„W przypadku spłaty całości kredytu przed terminem określonym w umowie, całkowity koszt kredytu ulega obniżeniu o te koszty, które dotyczą okresu, o który skrócono czas obowiązywania umowy, chociażby konsument poniósł je przed tą spłatą”. Klient może otrzymać zwrot jednorazowej opłaty bankowej tylko pod pewnymi warunkami.

Decyduje o tym kilka istotnych czynników:

  • umowa między klientem a bankiem,
  • sytuacja finansowa klienta,
  • wniosek, który złożył.

Chcesz otrzymać zwrot prowizji od kredytu? Musisz przede wszystkim spłacić kredyt we wcześniejszym terminie. Wywiązując się szybciej z umowy, masz prawo do obniżenia kosztów zobowiązania. Jednakże powinieneś pamiętać, że bank dobrowolnie nie zwróci Ci prowizji bankowej! Musisz sam zawalczyć o swoje prawa! Nie wiesz gdzie się udać po pomoc prawną? Szukasz sprawdzonej kancelarii prawnej? Jesteś w dobrym miejscu! W Ubi Ius pomożemy Ci w walce o Twoje prawa! Odzyskamy należne Ci pieniądze nawet w przeciągu kilku dni! Zobacz więcej: https://ubiius.pl/zakres-spraw/sprawy-bankowe/

Zainteresowany? Zapraszamy do kontaktu!

Masz pytania w sprawie prowizji od kredytu? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

 

Zobacz opinie o naszej kancelarii prawnej

opinie-o-ubiius